Kutbüddîn Şîrazî ve Mûsikî Nazariyesi (Dürretü't-Tac Eserinin Mûsikî Bahsi Özelinde Bir İnceleme) PDF İndir

Kutbüddîn Şîrazî ve Mûsikî Nazariyesi (Dürretü't-Tac Eserinin Mûsikî Bahsi Özelinde Bir İnceleme) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kutbüddîn Şîrazî ve Mûsikî Nazariyesi (Dürretü't-Tac Eserinin Mûsikî Bahsi Özelinde Bir İnceleme) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kutbüddîn Şîrazî ve Mûsikî Nazariyesi (Dürretü't-Tac Eserinin Mûsikî Bahsi Özelinde Bir İnceleme) PDF Kitap Bilgisi

Nazariyat çalışmaları, mûsikînin ilimler kategorisine dâhil edilmesinden sonra özellikle 13-14. yüzyıllarda sistem arayışı içerisinde bir ekol geliştirme çabası içerisinde olmuştur. Bilhassa Urmevî’nin eserleri ile ortaya çıkan yeni sistemin 14. yüzyıldaki temsilcisi ve geliştiricisi Âllâme Kutbüddîn Şîrâzî’dir. Ancak kendisinin çok sayıdaki eseri ve ilmî yaklaşımları gün yüzüne çıkarılmış olsa da Dürretü’t-Tâc isimli eserinin mûsikî bölümü bu çalışmalar arasında kendine pek de yer bulamamıştır. Çok az sayıda ve konu temelli var olan bu gayretler de Şîrâzî’nin teorisini tam olarak ortaya çıkaramamıştır. Nitekim bir eserin var olan yapıyı nasıl ele aldığını ve sonraki eserlere hangi açılardan tesir ettiğinin meydana çıkarılması için, tümünün tedkik edilmesi lüzum etmektedir. Bu meyanda Şîrâzî’nin Dürretü’t-Tâc’ının 4. fenni olarak kaleme aldığı bu telifin tercüme, tahkik ve incelemesinin yapılması önem arz eden bir mesele olarak görünmektedir

Kutbüddîn Şîrazî ve Mûsikî Nazariyesi (Dürretü't-Tac Eserinin Mûsikî Bahsi Özelinde Bir İnceleme) PDF İndirme Alanı

Kutbüddîn Şîrazî ve Mûsikî Nazariyesi (Dürretü't-Tac Eserinin Mûsikî Bahsi Özelinde Bir İnceleme) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kutbüddîn Şîrazî ve Mûsikî Nazariyesi (Dürretü't-Tac Eserinin Mûsikî Bahsi Özelinde Bir İnceleme) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.