Klasik Arap Edebiyatında Sofra Mizahı & Tipler ve Temalar PDF İndir

Klasik Arap Edebiyatında Sofra Mizahı & Tipler ve Temalar kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Klasik Arap Edebiyatında Sofra Mizahı & Tipler ve Temalar kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Klasik Arap Edebiyatında Sofra Mizahı & Tipler ve Temalar PDF Kitap Bilgisi

Yeme-içme kültürüne dayalı mizahi edebiyat, klasik Arap nevâdirinin (anekdot koleksiyonlarının) en yoğun işlenen birkaç temasından biridir. Bu çalışma, başta Emevi ve Abbasi dönemleri olmak üzere, klasik dönem Arap sosyal yaşamında birer mizahi figür olarak görülen tiplerden obur, tufeyli, cimri, bedevi ve sarhoş karakterlerine ilişkin mizah malzemesini analitik bir yaklaşımla irdelemektedir.

Açlıktan kıvranan bir adam, sazlı sözlü bir eğlence ortamına dâhil olmuştu. Bu mecliste bir de kadın şarkıcı vardı. Meclistekiler, yeni gelen ve aç olduğundan habersiz oldukları misâfirlerine, “şarkıcımız sana hangi gazeli terennüm etsin?” diye sorduklarında adamın cevabı şu oldu: Tava cızırtısı!

Klasik Arap Edebiyatında Sofra Mizahı & Tipler ve Temalar PDF İndirme Alanı

Klasik Arap Edebiyatında Sofra Mizahı & Tipler ve Temalar Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Klasik Arap Edebiyatında Sofra Mizahı & Tipler ve Temalar Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.