Kentsel Paylaşım ve Dünyadan Kentsel Paylaşım Örnekleri PDF İndir

Kentsel Paylaşım ve Dünyadan Kentsel Paylaşım Örnekleri kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kentsel Paylaşım ve Dünyadan Kentsel Paylaşım Örnekleri kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kentsel Paylaşım ve Dünyadan Kentsel Paylaşım Örnekleri PDF Kitap Bilgisi

Paylaşım kavramının kökleri eskiye dayanmakla birlikte paylaşım ekonomisi yaklaşımının ortaya çıkışı 1990’lı yıllara dayanmaktadır. Paylaşım ekonomisinin de kentler üzerinde özellikle hizmet sunumu konusunda önemli etkisinin bulunduğu vurgulanmaktadır. Günümüzde, kentlerde paylaşım temelli platformların farklı sektörlerde kapsamlı hâle geldiği görülmektedir. Çalışma kapsamında, uluslararası kentsel paylaşım program, proje ve girişimleri olarak Paylaşım Şehirleri İsveç Programı (Sharing Cities Sweden/A National Program for the Sharing Economy in Cities), Kentsel Paylaşım-Fazla Ekonomiden Erişim Ekonomisine Projesi (Urban Sharing-From Excess Economy to Access Economy), Kentsel Paylaşım Projesi (Urban Sharing Project), Paylaşılan Kentler: Yaratıcı İvme Programı (Shared Cities: Creative Momentum), Paylaşım Kentleri Eylemi (Sharing Cities Action), Paylaşım Kentleri Avrupa Birliği (AB) Projesi (Sharing Cities EU Project: Horizon 2020) ve Paylaşım Kenti (SHARECITY) Projesi ayrıntılı bir şekilde incelenmiştir. Program ve projelerde yer alan kentler bağlamında kentsel paylaşım uygulamaları ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır. Çalışmanın, paylaşımın ve özellikle de kentsel paylaşımın kentler açısından öneminin ortaya konulması ve uluslararası ölçekteki başarılı kentsel paylaşım programlarının incelenmesi bağlamında kent çalışmalarına katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

Kentsel Paylaşım ve Dünyadan Kentsel Paylaşım Örnekleri PDF İndirme Alanı

Kentsel Paylaşım ve Dünyadan Kentsel Paylaşım Örnekleri Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kentsel Paylaşım ve Dünyadan Kentsel Paylaşım Örnekleri Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.