Değişen İstanbul&19. Yüzyılda Osmanlı Başkenti (3-D-10) PDF İndir

Değişen İstanbul&19. Yüzyılda Osmanlı Başkenti (3-D-10) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Değişen İstanbul&19. Yüzyılda Osmanlı Başkenti (3-D-10) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Değişen İstanbul&19. Yüzyılda Osmanlı Başkenti (3-D-10) PDF Kitap Bilgisi

Osmanlı İmparatorluğu’nda 19.yüzyıl bir değişim çağıydı. Tanziat reformlarının felsefesine uygun olarak klasik sistemler değiştiriliyor, yenilikler hayatın bütün yönlerine yansıyordu. Payitaht da bu değişikliklerden nasibini aldı. Avrupa’ya özenen Osmanlı eliti, yangınların kasıp kavurduğu, bakımsız İstanbul’a yeni bir çehre kazandırmak istiyordu. Yeniden örgütlenen şehir yönetmi “Avrupa usullerini” benimseyerek, Avrupa’dan getirttiği uzmanlara büyük projeler hazırlattı. İstanbul’un bugün de devam eden sorunlarına çözümler arandı. Bölük pörçük de olsa İstanbul’un kent dokusunu değiştirmek için çalışmalar yapıldı. Haussmann’ın bulvarları, Ringstrasse örnek alınarak yeni yollar açıldı, tramvaylar işledi, tünel yapıldı, eğri büğrü çıkmaz sokakların yerini düz sokaklar aldı, Şirket-i Hayriye’nin vapurları payitahtın iki yakasını bir araya getirdi. “Avrupai usulde” binalar Haliç’in kuzey yakasında pıtrak gibi bitti, tarihi yarımadayı da etkiledi. İşte bu kitapta, Paul Rabinow’un dediği gibi “Zeynep Çelik, İstanbul’daki değişimi, iç içe geçmiş, karmaşık ve zaman zaman da şaşırtıcı bir teknoloji, üslup ve iktidar ilişkileri hikâyesi şeklinde ustalıkla anlatıyor.”

Değişen İstanbul&19. Yüzyılda Osmanlı Başkenti (3-D-10) PDF İndirme Alanı

Değişen İstanbul&19. Yüzyılda Osmanlı Başkenti (3-D-10) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Değişen İstanbul&19. Yüzyılda Osmanlı Başkenti (3-D-10) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.