Voleybol Antrenörlerinin Mesleki Yeterlikleri PDF İndir

Voleybol Antrenörlerinin Mesleki Yeterlikleri kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Voleybol Antrenörlerinin Mesleki Yeterlikleri kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Voleybol Antrenörlerinin Mesleki Yeterlikleri PDF Kitap Bilgisi

Bireylerin mesleklerine yönelik yeterlik inançları o meslekle ilgili davranış sonuçlarını ve başarılarını olumlu ya da olumsuz biçimde etkileyebilir. Aynı şekilde bireyin yeterlik inancı kendi tutum, davranış ve mesleği yoluyla başkalarının yeterlik inançlarını da olumlu ya da olumsuz etkileyebilir.
Sporcunun sahip olduğu bütün yetenekler onun başarılı olmasında etkili olmaktadır. Bunun yanında sporcunun sahip olduğu yetenekleri biçimlendirerek sporcuya yön veren kişi ise antrenördür. Sporcular, yetenekleri ve çalışkanlıklarının yanında, öğrenmek ve kazanmak için her zaman bir antrenörün yardımına ihtiyaç duyarlar.
Bireyin öğrenmesi ve güdülenmesi üzerindeki büyük etkisinden dolayı “Yeterlik”, öğrenme ve eğitim-öğretimde önemli bir konumdadır. Antrenör yeterliği, sporcuların öğrenmeleriyle ilgilenmesine rağmen sporcunun yarışma başarısını etkilemeye de odaklanmıştır. Ancak antrenör yeterliğinin sporcuların öğrenme ve deneyimleri üzerindeki olası önemli katkısı ve etkisi bilinmesine rağmen büyük ölçüde keşfedilmemiştir.
Birbirinden çok farklı özellikleri olan spor dalları açısından değerlendirilecek olursa antrenörlerin sahip olması gereken yeterliklerin önemi daha da anlaşılır olmaktadır. Antrenörün yeterlik inancı, spor eğitiminin niteliğini, kullanılan yöntemler ise sporcunun öğrenmeye katılımını ve sporcunun öğretilenleri anlayıp uygulayabilmesini etkileyebilir. Bu durum da sporcuların sportif yeterliklerinin gelişim düzeyini ve başarı durumlarını belirleyebilir. Bu nedenle, antrenörlerin spor eğitim sürecinde üst düzeyde yarar sağlayabilmek adına, yüksek seviyede mesleki yeterliğe sahip olmaları gerektiği beklenebilir.
Bir takım sporu olan voleybolda; antrenörlere, mesleki uzmanlık isteyen birbirinden ayrı önemli görevler yüklenmekte ve başarılı olmaları beklenmektedir. Bu bağlamda voleybol antrenörlerinin mesleki yeterlik inançlarının gücü onların başarılarını doğrudan etkileyebilir.
Bu çalışmada; “Yeterlik” kavramı voleybol antrenörleri özelinde araştırılarak, voleybol antrenörlerinin mesleki yeterlik kaynakları belirlenmeye çalışılmıştır.

Voleybol Antrenörlerinin Mesleki Yeterlikleri PDF İndirme Alanı

Voleybol Antrenörlerinin Mesleki Yeterlikleri Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Voleybol Antrenörlerinin Mesleki Yeterlikleri Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.