Feodal Toplum (1. Cilt) & Bağımlılık İlişkilerinin Gelişimi PDF İndir

Feodal Toplum (1. Cilt) & Bağımlılık İlişkilerinin Gelişimi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Feodal Toplum (1. Cilt) & Bağımlılık İlişkilerinin Gelişimi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Feodal Toplum (1. Cilt) & Bağımlılık İlişkilerinin Gelişimi PDF Kitap Bilgisi

1886-1944 yılları arasında yaşamış olan ünlü tarih yazarı Marc Bloch, Lucien Febvre ile birlikte Fransız sosyal tarihinde son derece etkili olan Annales ekolünün kurucusudur. Bu ekolün en önemli özelliği olayları tekdüze olarak anlatmak yerine, sorular sorarak bunlara cevap aramasıdır. Yine bu ekole göre, birbirine uzak toplumlar arasındaki benzerlikler veya mekânsal olarak birbirine yakın toplumlar arasındaki farklar incelenmeliydi. Ancak bu şekilde benzerlikler ya da farklar tespit edilerek tarihsel gelişimin ne olduğu ortaya konulabilirdi.
 
İşte karşılaştırmalı tarih anlayışının gelişmesinde adeta bir mihenk taşı olan bu ekolün en önemli yansımalarından birisi olan ‘Feodal Toplum’, bu özelliği sayesinde tüm dünyada Ortaçağ Avrupası üzerine yazılan eserlerin arasında en çok başvurulanlar arasına girmeyi başarmıştır. Kısacası, feodalitenin anlamının bu kitapla eskisine oranla daha berrak hale geldiğini ifade etmek mümkündür.
 
Elbette uzunca bir dönemi son derece detaylı olarak aktaran bir başvuru kaynağının hacimli olması gayet doğaldır. Eserin ‘Bağımlılık İlişkilerinin Gelişimi’ başlıklı bu ilk cildinde, feodalite kavramı analitik bir yaklaşımla ve mukayaseli olarak okuyuculara aktarılmaktadır.
 
Bu kitabı okurlara sunmaktan mutluluk duyarz!

Feodal Toplum (1. Cilt) & Bağımlılık İlişkilerinin Gelişimi PDF İndirme Alanı

Feodal Toplum (1. Cilt) & Bağımlılık İlişkilerinin Gelişimi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Feodal Toplum (1. Cilt) & Bağımlılık İlişkilerinin Gelişimi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.