Vocab Lab Akademik Kelime Atölyesi PDF İndir

Vocab Lab Akademik Kelime Atölyesi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Vocab Lab Akademik Kelime Atölyesi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Vocab Lab Akademik Kelime Atölyesi PDF Kitap Bilgisi

Maddenin en küçük yapı taşının atom olması gibi, cümlenin gündelik hayattaki en küçük birimi de kelimedir. Küçük birim olması öğrenmeyi kolaylaştırdığı kadar zorlaştırmaktadır. Öğrenme parçaların birikmesiyle ve birleşmesiyle gerçekleşir. Parçalar birleştikçe bütün oluşur. Bu yüzden her parça ayrı ayrı önemlidir. Eğitim sistemimizde kelime öğrenimiyle ilgili oturmuş genel bir yaklaşımın olmaması eğitimcilerin ve öğretmenlerin kendi yöntem ve yaklaşımlarını kullanmalarına sebep olmaktadır. Bu yüzden her öğrencinin öğrenim biçimindeki farklılık göz önüne alınarak, kitabın ilk bölümünde dil öğrenenlerin kelime öğrenirken en fazla tercih ettikleri 22 farklı metottan oluşan “Kelime Çalışma Teknikleri” kısmını hazırladık. Bu kısımda farklı öğrenme çeşitlerini açıklayarak size uygun olabilecek yöntemleri sunduk. Birden fazla öğrenme yaklaşımınız olabilir, bu yüzden her bir maddede “bu metot bana uyar mı?” sorusu sizi farklı öğrenme süreçlerine dâhil eder. Bununla beraber, yeni yöntemler denemek farkında olmadığınız yönlerinizi görmenizi sağlar.
 
Kitabın ikinci bölümü olan “24 haftalık 24 ünite” size bütün akademik sınavlarda çıkan kelimeleri farklı yöntem ve egzersizlerle, sınavlarda 80’de 80 yapmanızı sağlayacak kelime dağarcığına sahip olmanızı hedeflemektedir. Kitapta yer alan kelime çalışmaları sınavlara dair bütün ihtiyaçlarınızı giderecek niteliktedir. Yıllarca farklı isimlerle yapılmış olan TOEFL, IELTS, PROFICIENCY, KPDS, ÜDS, YDS, YKS-DİL, LYS-DİL, YÖK-DİL ve YDT gibi bütün sınavların kelimeleri baz alınarak hazırlanmıştır. Her ünitede kelimeler; eş anlamları, edatlı kullanımları, özel durumları, örnek cümleleri ve farklı etkinlikler dâhil edilerek hazırlandı.  Öğrenmenizi kolaylaştırmak için çok sayıda soru ve test eklendi.
 
Üçüncü bölümde 24 haftanın tekrarı olacak olan beş adet “Kelime Sınavı” bütün haftaları tekrar etmenizi sağlayacaktır. Son bölümde, sınavda sürekli sorulan ve her düzeyi kapsayan kelime çalışmaları vardır. Örnek cümleli ve nokta atışı kelime çalışması olan “Lab Revision” bölümünde, kelime bilginizi kelime ve cümle bağlamında revision çalışmalarıyla arttırıyoruz.
 
Bu yüzden;
 
Kitabı çalışırken hafta hafta çalışmanız büyük önem taşımaktadır.
 
Bir haftayı tamamen çalışmadan ve öğrenmeden diğer haftaya geçmeyiniz!
 
Çalışırken bilmediğiniz kelimelerin çalışmalarını oluşturup ayrı bir yere yazarak çalışınız.
 
Sürekli ve düzenli bir şekilde her fırsatta kelime tekrarı yapınız.
 
Günlük, haftalık ve aylık kelime tekrarlarınızı planlayıp çalışınız.
 
Ara ara geçmişe yönelik tekrarlar yapınız.
 
24 haftalık kelime çalışmalarının sesli anlatımlarını Youtube “English Address veya Resul Teacher” kanallarından izleyebilirsiniz.
 
Unutmayın kelime öğrenmeye zaman ayırırsanız kelime öğrenirsiniz.
Saygılarımla  – Başarılar
İletişim için [email protected]
 
Resul Geyik

Göz at  2022 TYT Fizik Soru Bankası PDF İndir

Vocab Lab Akademik Kelime Atölyesi PDF İndirme Alanı

Vocab Lab Akademik Kelime Atölyesi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Vocab Lab Akademik Kelime Atölyesi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.