Türk Din Mûsikîsinde Toplu İcra PDF İndir

Türk Din Mûsikîsinde Toplu İcra kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Türk Din Mûsikîsinde Toplu İcra kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Türk Din Mûsikîsinde Toplu İcra PDF Kitap Bilgisi

Bu çalışmada toplu icrâlar solo ve koro icrâlar açısından incelendiği için zikir ayinlerindeki koreografik detaylara fazla girilmeden formlar ele alınmıştır. Türk müziğindeki toplu icrâlar ve 19. yy. dan itibaren batılılaşma ile toplu icrâlarda görülen değişiklikler genel olarak incelenmiştir. Bu değişikliklerin dinî musikideki yansımalarından biri olan Tasavvuf Musikisi koroları da çalışmamıza dahil edilmiştir.
Esasen çalışmanın yazarı olarak, koristlik deneyimlerimden dolayı Tasavvuf Musikisi koroları ilgi alanımdaydı. Literatürde Tasavvuf Musikisi korolarının daha önce çalışılmadığını görünce gelenekteki toplu icrâyla birlikte   çalışmaya karar verdik. Amacımız, daha önce çalışılmamış bu konu üzerinden yeni araştırmalara kapı aralamaktı. Araştırmamız neticesinde hem değerler eğitimi hem de dinî mûsikî eğitiminde Tasavvuf Musikisi korolarından istifade edilebilmesinin güncel ihtiyaçların giderilmesi noktasında ayrı bir öneme hâiz olduğu sonucuna vardık. Konu, müziğin yanısıra sosyoloji, psikoloji, eğitim, tasavvuf, dinler tarihi gibi pek çok alanla bağlantılı, disiplinler arası bir mahiyet taşıdığından farklı araştırmalara da müsaittir.

 

Türk Din Mûsikîsinde Toplu İcra PDF İndirme Alanı

Türk Din Mûsikîsinde Toplu İcra Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Türk Din Mûsikîsinde Toplu İcra Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.