Somut Olmayan Kültürel Miras Kapsamında Anadolu Düşünürleri PDF İndir

Somut Olmayan Kültürel Miras Kapsamında Anadolu Düşünürleri kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Somut Olmayan Kültürel Miras Kapsamında Anadolu Düşünürleri kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Somut Olmayan Kültürel Miras Kapsamında Anadolu Düşünürleri PDF Kitap Bilgisi

Kültürel miras, bir toplumun yaşamını ve düşüncesini belirten gelenek, görenek, obje ve yapılardan meydana gelmektedir ve bu varlıkların aktarımıyla canlı kalan dinamik bir unsurdur. Yapılar, anıtlar, binalar, objeler, kentler ve daha niceleri “somut kültürel miras” kapsamında değerlendirilirken, atalarımızdan miras kalan ve nesilden nesle aktarılan sözlü gelenekler, gösteri sanatları, ritüeller, şölenler, toplumsal ve evrenle ilgili uygulamalar, el sanatları ve düşünürler “somut olmayan kültürel miras” kapsamında yer almaktadır. Somut veya somut olmayan kültürel mirasa sahip çıkarak onları gelecek kuşaklara aktarabilmek insanlığın geleceği için önemlidir. Dolayısıyla bu aktarıma en büyük katkı somut ve somut olmayan kültürel mirasın kayıt altına alınmasını sağlayan nitelikli eserlerden geçmektedir. Konuyla ilgilenen araştırmacılara ve öğrencilere yönelik bir kitap oluşturmak ve kültürel mirasımız ile ilgili birikime katkı vermek, bu değerli çalışmanın amacını oluşturmaktadır. Bu amaç doğrultusunda eserde; Anadolu’da yaşamış, Anadolu’ya etki etmiş, insanlara yeni ufuklar açmış düşünürlerin yaşamlarından kesitler sunulmuştur.

Somut Olmayan Kültürel Miras Kapsamında Anadolu Düşünürleri PDF İndirme Alanı

Somut Olmayan Kültürel Miras Kapsamında Anadolu Düşünürleri Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Somut Olmayan Kültürel Miras Kapsamında Anadolu Düşünürleri Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.