Televizyon Dramaları & Sosyal Medya ve Katılımcı Kültür PDF İndir

Televizyon Dramaları & Sosyal Medya ve Katılımcı Kültür kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Televizyon Dramaları & Sosyal Medya ve Katılımcı Kültür kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Televizyon Dramaları & Sosyal Medya ve Katılımcı Kültür PDF Kitap Bilgisi

Radyoda “arkası yarın” olarak başlayıp, televizyona olduğu gibi uyarlanan ve daha sonraları televizyonun en önemli program türlerinden biri haline gelen televizyon dramalarına izleyicilerin ilgisi günümüzde de devam etmektedir. 1960’lı yıllarda izleyicilerin yapımcılara veya kanallara mektuplar yazması, programların yayın hayatına devam edip etmemesi veya drama karakterinin ön plana çıkarılması konusunda etkili olan bir katılım davranışıydı. İnternet öncesi dönemde izleyicilerin televizyon dramalarına katılımları bültenler ve mektuplar aracığıyla sınırlı bir şekilde gerçekleşmekteydi.

Sınırlı olarak başlayan izleyici katılımı, yakınsama çağında sosyal medya platformları aracılığıyla anındalık olgusuna kavuşarak tutum ve davranış açısından çeşitlilik kazanmıştır. Geleneksel medya araçlarının yeni iletişim teknolojilerini yakınsadığı süreçte izleyici katılımının sınırları ve katılım kültürünün evreni genişlemiştir. Bu kitapta izleyici mektupları ile başlayan izleyici katılımının internetle birlikte sosyal medya platformlarına evrilme süreci ortaya konulmaya çalışılmıştır. Medya yakınsaması bağlamında, televizyon dramalarının sosyal medya platformlarını kullanım biçimleri doğrultusunda, izleyicilerin bu plat­formlara katılım tutum ve davranışları ile bu katılımın amaç ve düzeyleri “katılımcı kültür” kavramından hareketle detaylı bir şekilde ele alınmıştır. Bu doğrultuda, televizyon dramalarını izleyen ve sosyal medya kullanan bireylerin katılım tutum ve davranışlarını tespit etmeye yönelik ölçek geliştirilmiştir. Analiz edilen veriler televizyon dramaları bağlamında, katılımcıların sosyal medya platformlarında çok çeşitli katılım tutum ve davranışları gösterdiğini, sosyal medya platformlarının katılımcı kültürün evrenini genişlettiğini ortaya koymuştur.

Televizyon Dramaları & Sosyal Medya ve Katılımcı Kültür PDF İndirme Alanı

Televizyon Dramaları & Sosyal Medya ve Katılımcı Kültür Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Televizyon Dramaları & Sosyal Medya ve Katılımcı Kültür Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.