Kurumsal Kimlikte Simgecilik PDF İndir

Kurumsal Kimlikte Simgecilik kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kurumsal Kimlikte Simgecilik kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kurumsal Kimlikte Simgecilik PDF Kitap Bilgisi

Eski çağlardan günümüze iz, işaret ve simgeler yazınsal metinlerin açıklanmasında yardımcı ve görsel anlamda tamamlayıcı olmuşlardır. Uygarlık tarihinin ve insanlığın gelişiminin temel adımlarından olan mağara duvar resminden çivi yazısına, Hiyeroglif’den, Calcul -Hesap Taşı’na, Petroglif’den Fenike Alfabesi’ne, Esperanto, Semantografi, LoCos, Isotype ve diğer üst iletişim dillerine değin simgeler kitle iletişiminde belirtke veya piktogram, olarak temel anlatım aracı olmuştur. Modern çağın üç temel sembolü vardır; Üçgen, Kare ve Daire. Bu üç temel sembol birçok disiplinde biçimsel olarak farklı anlamlara karşılık gelmektedir. Görsel anlatımın oranı, diğer anlatım araçlarından daha yüksek bir değere ve görsel dile sahiptir. İletişim bilimlerinde diğer bilimsel araştırma yöntemlerinde, istatistik ve veri grafiği işlemede de simgeler bir anlatım aracı ve grafik gösterge olarak ifade edilmektedir. Kurumsal kimlik kavramı Milenyum Çağı’ndan itibaren bazı zaman farklılıkları gösterse de güncel bir deyiş, kavram olarak; Kurumsal Kimlikte Simgecilik, Reklamcılık, Grafik Tasarım, Görsel İletişim Tasarımı, Halkla İlişkiler, Marka ve Patent, Fikri ve Sınai Haklar alanında, kurum logo-amblemi, belirtkesi vb. ile kavramların bütünü için de yer alarak kullanılmaktadır. Ayrıca, sosyal bilimlerde, sosyal antropolojide, sosyolojide ve göstergebilim de şekil ve sembollerin gerek bir anlam, gerekse de metafor olarak, gerçek ve gerçeküstü anlamlarda kullanıldığına da tanık olmaktayız. Bu araştırmada, kurumsal kimlikte simgecilik, üçgen simgesi üzerinden bilim, sanat, tasarım, psikoloji, göstergebilim, fenomenoloji ve simgesel antropoloji yönünden farklı başlıklar altında ve dört, beş ayrı disiplin açısından üçgenin hangi anlamlara karşılık geldiğinin incelenmesidir.

Kurumsal Kimlikte Simgecilik PDF İndirme Alanı

Kurumsal Kimlikte Simgecilik Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kurumsal Kimlikte Simgecilik Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.