Tarihin Huzursuzluğu & Modernlik, Kültürel Pratik ve Gündelik Hayat Sorunu PDF İndir

[ad_1]

Tarihin Huzursuzluğu & Modernlik, Kültürel Pratik ve Gündelik Hayat Sorunu kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Tarihin Huzursuzluğu & Modernlik, Kültürel Pratik ve Gündelik Hayat Sorunu kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Tarihin Huzursuzluğu & Modernlik, Kültürel Pratik ve Gündelik Hayat Sorunu PDF Kitap Bilgisi

Batı ve Batı olmayan tanımlarının gündelik hayatta bir anlamı var mıdır; yoksa gündelik hayat, tanımları, sınırları ve köşeleri silen (bazen buharlaştıran) çoğul deneyimler alanı mıdır? Modernleşmek, Batılı olmanın bir çeşidi midir; yoksa kapitalist üretim ilişkilerinin getirdiği bir pratik midir?

Amerikalı tarihçi Harry Harootunian, Batı Avrupa deneyimi üzerinden moderniteyi tanımlayan yaklaşımların aksine, moderniteyi farklı coğrafyaların gündelik deneyimi içinde yeniden düşünmeye davet ediyor. Modernitenin çoğul deneyimlerini ‘merkez’in tanımlarıyla yetinmeden açıklıyor. ‘Batı’ ve ‘Batı olmayan’ öznelerin sınırlarını aşındıran Harootunian, Japonya gibi Avro-Amerika dışı toplumların modernliklerini incelerken indirgemeci yorumlar yerine çoğul deneyimleri işaret ediyor. Global kapitalizm çağında sermaye ihracının getirdiği tüketim ve üretim alışkanlıklarının gündelik deneyimde özne sorununu değil, modernlik sorununu ve modernlik deneyiminin gündelik olanda nasıl kavramsallaştığı sorusunu gündeme getiriyor.

[ad_2]

Tarihin Huzursuzluğu & Modernlik, Kültürel Pratik ve Gündelik Hayat Sorunu PDF İndirme Alanı

Tarihin Huzursuzluğu & Modernlik, Kültürel Pratik ve Gündelik Hayat Sorunu Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Tarihin Huzursuzluğu & Modernlik, Kültürel Pratik ve Gündelik Hayat Sorunu Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.