Denizler Fatihi Piyale Paşa & Cerbe Zaferi PDF İndir

[ad_1]

Denizler Fatihi Piyale Paşa & Cerbe Zaferi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Denizler Fatihi Piyale Paşa & Cerbe Zaferi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Denizler Fatihi Piyale Paşa & Cerbe Zaferi PDF Kitap Bilgisi

Gerekdür gayret itmek râh-ı dinde Kim olmamış ola hiçbir karinde   Bilün erkek koyun kurbân içündür Bu meydân-ı eren merdân içündür   Ne denlü güçlü ise ehl-i tuğyân Bizümledür dü‘â-yı Şeh Süleymân Piyale Paşa   Kanunî Sultan Süleyman dönemi Osmanlı’nın denizdeki başarılarının zirvesini teşkil eder. Bu dönemde Barbaros Hayreddin Paşa’dan Turgut Reis’e, Oruç Reis’ten Piyale Paşa’ya kadar birçok denizci yetişmiş ve bunlar, Osmanlı donanmasını deryalarda tek söz sahibi haline getirmişlerdir.    Denizler Fatihi Piyale Paşa adlı bu eser, Kanunî döneminin Barbaros Hayreddin Paşa’dan sonra en büyük Kaptan-ı deryası Piyale Paşa’yı ve onun en önemli seferlerinden biri olan ve Akdeniz’deki Osmanlı hâkimiyetini sağlamlaştıran Cerbe Zaferi’ni anlatmaktadır. Bu çalışmanın bir kısmı, dönemin önemli âlimlerinden Şaban Nidâî’nin, orijinal nüshası Londra’daki British Library’de bulunan Cerbe Kalesi Fetihnâmesi adlı eserinin Osmanlı Türkçesine çevirisinden oluşmaktadır.    “Kayı” dizisiyle Osmanlı Tarihi’ni herkese sevdiren Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ile İbrahim Pazan’ın hazırladığı bu eserde, nefis bir hatla yazılmış fetihnamenin tıpkıbasımı da yer almaktadır. Eser bu özelliği ile Osmanlı Türkçesini öğrenmek isteyenlerin başucu kitaplarından biri olacağı gibi, pek az çalışmanın yapıldığı Osmanlı Deniz Tarihi alanında da büyük bir boşluğu dolduracaktır.    

[ad_2]

Denizler Fatihi Piyale Paşa & Cerbe Zaferi PDF İndirme Alanı

Denizler Fatihi Piyale Paşa & Cerbe Zaferi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Denizler Fatihi Piyale Paşa & Cerbe Zaferi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.