Nebevi Devlet / Devletlerimiz 1 PDF İndir

Nebevi Devlet / Devletlerimiz 1 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Nebevi Devlet / Devletlerimiz 1 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Nebevi Devlet / Devletlerimiz 1 PDF Kitap Bilgisi

Siyasî tarih araştırmalarında en sık yapılan hataların başında anakronizm gelmektedir. Bugünün algı, tartışma, fikir, kabul ve felsefesiyle geçmişin anlaşılmaya çalışılması veya kıyaslanması, siyasî tarih incelemelerinde sağlıklı sonuçlar alınmasını engelleyen problemlerdir.  Kuşkusuz bu ve benzeri problemleri aşmanın en kabul edilebilir yolu, hâdiseleri kendi şartları, dönemleri ve coğrafyaları çerçevesinde ele alıp değerlendirmektir.  
Hz. Peygamber’in devleti ve siyaseti çerçevesinde girişilecek tarih araştırmaları, genel siyasî tarih araştırmalarına kıyasla çok daha zor ve çetrefillidir. Hz. Peygamber’in siyasî kimliğine dair yapılan tartışmalardaki bireysel bakış açıları ve ideolojik yaklaşımlar, sorunları tarihî ve akademik zeminde değerlendirmenin önüne geçmektedir. Bu bağlamda Hz. Peygamber’in devlet başkanı mı yoksa bir kabile reisi mi olduğu tartışmanın özünü oluşturmakta; yapılan yorumlar hep tercih edilen kabule göre değişmektedir. 

İşte bu çalışmanın ana konusu; Hz. Peygamber’in kurduğu devlettir. Hz. Peygamber, bu devleti peygamberliğin bir getirisi olarak değil, dönem ve şartlar itibariyle tebliğ görevinin bir gerekliliği olarak kurmuştur. Haliyle burada tartışmaları nihayete erdirmek, Hz. Peygamber’in devletine dair fikrî problemleri çözmek gibi bir gayemizin olmadığını, zaten bunun pek de mümkün olmayacağını belirtmeliyiz. Amacımız mümkün mertebe modern devlet yapılarına bakıp geçmişi bugünün gözlüğüyle okumadan, abartılı yorum ve çıkarımlara gitmeden sadece mevcut problemlere işaret ederek, kendi görüşlerimizi tarihî referanslar çerçevesinde paylaşmaktır.
 

Nebevi Devlet / Devletlerimiz 1 PDF İndirme Alanı

Nebevi Devlet / Devletlerimiz 1 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Nebevi Devlet / Devletlerimiz 1 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.