Ne Kazandık: Amerika’nın Afganistan’daki Gizli Savaşı 1979-1989 PDF İndir

Ne Kazandık: Amerika’nın Afganistan’daki Gizli Savaşı 1979-1989 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Ne Kazandık: Amerika’nın Afganistan’daki Gizli Savaşı 1979-1989 kitabının yayın dili orjinal dilinde basılmış olabilir. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Ne Kazandık: Amerika’nın Afganistan’daki Gizli Savaşı 1979-1989 PDF Kitap Bilgisi

İslamabad’daki CIA şefi 1989 yılının Şubat ayında, karargâha herkesin çok iyi bildiği şu kısa mesajı geçti: “Kazandık”. Amerikan tarihindeki en başarılı gizli istihbarat operasyonu, bu abartısız finalle sona erdi. Ne Kazandık adlı bu kitapta, CIA ve Ulusal Güvenlik Konseyi emektarlarından Bruce Riedel, Amerika’nın Afganistan’daki gizli savaşını ve Soğuk Savaş’ın akıbetini belirleyen Sovyet 40. Kızıl Ordu’nun mağlubiyetini anlatıyor. “Bu istihbarat operasyonu nasıl böylesi bir başarı elde etti” sorusuna cevap veren Riedel, genel kanının aksine, Amerika’nın bu istihbarat muharebesini nasıl kazandığını göstermek amacıyla incelikli bir anlatım sunuyor. Amerikan tarafı için zafer 1989’da kazanılmış gibi görünüyordu. Geriye dönüp bakıldığında, Afganistan’da 1980’lerden itibaren, küresel cihat denen yeni bir dönemin başladığını görebiliriz. Bu kitap, Afgan istihbarat operasyonundan çıkarılacak dersleri ele alırken, aynı zamanda Afganistan’da sonradan yaşanan aşamaları da değerlendiriyor.

Ne Kazandık: Amerika’nın Afganistan’daki Gizli Savaşı 1979-1989 PDF İndirme Alanı

Ne Kazandık: Amerika’nın Afganistan’daki Gizli Savaşı 1979-1989 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Ne Kazandık: Amerika’nın Afganistan’daki Gizli Savaşı 1979-1989 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.