Nazmü’l-Feraid ve Cem’u’l-Fevaid PDF İndir

Nazmü’l-Feraid ve Cem’u’l-Fevaid kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Nazmü’l-Feraid ve Cem’u’l-Fevaid kitabının yayın dili türkçe olarak basılmamış olabilir. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Nazmü’l-Feraid ve Cem’u’l-Fevaid PDF Kitap Bilgisi

“Nazmü’l-ferâid ve Cem’u’l-Fevâid” kitabı, Şeyhzâde Abdürrahim bin Ali bin Müeyyed’in (d: 1469 – v: 1537) eseridir. Abdürrahîm Efendi, Yavuz Sultan Selim Han devri âlimlerinden olduğu gibi aynı zamanda meşâyih-i kirâmdandır. Ä°stanbul’da Sultan Selîm civarındaki Şeyh Muhyiddin Efendinin zâviyesinde, ondan sonra post-nişîn olarak mürîdlerini terbiye etti. 908 tarihinde hacca gittiğinden kendisin “Hacı Çelebi” de derlerdi. “Nazmü’l-ferâid” kitâbı, Ehl-i sünnet mezhebinin iki büyük imamları olan Ä°mam Ebu’l-hasen Eş’arî ve Ä°mam Maturîdi hazretlerinin akaidde ihtilaf ettikleri başlıca meseleleri 40 madde halinde vermektedir. Kitabın zeyIinde Ä°bn-i Kemal Paşa’nın aynı mevzûda “Risâletü’I-ihtilâf beyne’l-Eşâirati ve’l-Mâturidiyye fî- isnâ aşere mes’ele” adlı eseri vardır. Bu da aynı ihtilaf meselelerini 12 madde halinde vermiştir.

Nazmü’l-Feraid ve Cem’u’l-Fevaid PDF İndirme Alanı

Nazmü’l-Feraid ve Cem’u’l-Fevaid Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Nazmü’l-Feraid ve Cem’u’l-Fevaid Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Anadolu Hisarı Ve Kandilli Sırtları / Thomas Allom (GRV 058-50x75) (Çerçevesiz) PDF İndir

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.