Modern İpek Yolu 3 Aylık Dergi Sayı:12 Ağustos 2020 PDF İndir

Modern İpek Yolu 3 Aylık Dergi Sayı:12 Ağustos 2020 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Modern İpek Yolu 3 Aylık Dergi Sayı:12 Ağustos 2020 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Modern İpek Yolu 3 Aylık Dergi Sayı:12 Ağustos 2020 PDF Kitap Bilgisi

Dünyayı bekleyen tehlike
Kırmızı Kedi Yayınevi ve CRI-Çin Uluslararası Radyosu’nun işbirliğiyle üç ayda bir yayımlanan Çin kültürü, ekonomi ve politika dergisi “Modern İpek Yolu” 12. sayısıyla okuyucu karşısında.
Covid-19 salgınının hızı İpek Yolu bölgesinde eskiye göre yavaşlasa da dünyanın başka yerlerinde yayılmaya devam ediyor. Covid-19 salgınıyla birlikte birçok yerde tartışılan “Bir gıda krizi yaşanır mı?” sorusunu Modern İpek Yolu dergisi kapak dosyası olarak kamuoyunun dikkatine sunuyorm. Kerem Gökten, bu soruya güncel ve nesnel veriler ışığında cevap vererek, şu uyarıyı yapmayı da ihmal etmiyor: “Küresel gıda arzında yaşanacak önemli bir daralma ya da dağıtım sürecinde yaşanacak bir tıkanıklık, politik ve ekonomik istikrarı tehdit edecek; kaynak rekabetini, toplumsal huzursuzlukları ve göç dalgalarını tetikleyebilecektir!”
Çin Halk Cumhuriyeti, haziran ayında yayımladığı ‘Beyaz Kitap’la Covid-19 sürecinde aldığı önlemleri ve geleceğe yönelik planlarını açıkladı. Modern İpek Yolu dergisi  bu kitapçığın tamamını Türkçeye çevirerek, Çin’in bu konudaki yaklaşımını birincil elden anlatıyor.
Salgın nedeniyle ertelenen ve mayıs ayında yapılan İki Toplantı’da önemli kararlar alındı. Yoksullukla mücadelede kararlılıkla devam edeceğini açıklayan Çin yönetimi, daha birçok karar aldı. İki Toplantı’nın analizini Pekin’de yaşayan Emre Demir  kaleme aldı.
Çin’de salgın sonrası sosyal hayat nasıl devam ediyor? Bu soruyu merak edenlerin Sıdal Utkucu’nun bu sayıdaki yazısını mutlaka okumalarını öneririz.

Modern İpek Yolu 3 Aylık Dergi Sayı:12 Ağustos 2020 PDF İndirme Alanı

Modern İpek Yolu 3 Aylık Dergi Sayı:12 Ağustos 2020 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Modern İpek Yolu 3 Aylık Dergi Sayı:12 Ağustos 2020 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.