Mana Aleminin Üç Efendisi & Şems-i Tebrîzî, Mevlana, Yûnus Emre PDF İndir

Mana Aleminin Üç Efendisi & Şems-i Tebrîzî, Mevlana, Yûnus Emre kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Mana Aleminin Üç Efendisi & Şems-i Tebrîzî, Mevlana, Yûnus Emre kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Mana Aleminin Üç Efendisi & Şems-i Tebrîzî, Mevlana, Yûnus Emre PDF Kitap Bilgisi

…Âşık ulu nazara erince bizim geçmişte olup bitmiş sandığımız her şeyi, oluş hâlindeyken görür. Bu görüş Hakk’ta seyir makamına tekabül eden bir görüştür. Ulu nazarın önce ve sonrayla bir işi olmadığı için öncesiz ve sonrasız bir bakıştır. Âşık bu nazarla bakınca bidayeti de görür, kıyameti de görür. Âdem’in topraktan Ya Hay, diye canlanmasını da görür… Bu nazar altında varlık kisvesi giyen her olay ve olgu, âşığın ulu bir an içinde seyranı olur.
Ulu nazar, âşığın sancılı bir sürecin bedeli olarak aldığı bir ödüldür. Bu nazar âşığın can kuşuna aşk pençesi vurduğu zaman onun ten yuvasını dağıtır. Bu safhada âşık nizam sandığı âlem kaosundan, kaos sandığı gayb nizamına geçerken tahammül edilmez şeyler yaşar. Âşığın bu safhada fırtınalı denizi esenlikle geçmesi için Hak nazarı bir lütuf kılavuzu olarak hep yanındadır. Bu safhada ulu nazar olan dost nazarı, âşıkların canıyla temasa geçerek ümitsizlik ve yılgınlık gecelerini, güneşten yeğ bir güneşin ışığıyla aydınlatır. Dünya zindanında çürüyen teni ve ten hapsinde uyuyan canı diriltir.

Mana Aleminin Üç Efendisi & Şems-i Tebrîzî, Mevlana, Yûnus Emre PDF İndirme Alanı

Mana Aleminin Üç Efendisi & Şems-i Tebrîzî, Mevlana, Yûnus Emre Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Mana Aleminin Üç Efendisi & Şems-i Tebrîzî, Mevlana, Yûnus Emre Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.