Kamu Görevlilerinin Görev Suçları Sebebiyle Yargılanması PDF İndir

Kamu Görevlilerinin Görev Suçları Sebebiyle Yargılanması kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kamu Görevlilerinin Görev Suçları Sebebiyle Yargılanması kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kamu Görevlilerinin Görev Suçları Sebebiyle Yargılanması PDF Kitap Bilgisi

Bu çalışmada kamu görevlilerinin işledikleri iddia edilen suçlar sebebiyle yargılanmalarına ilişkin sistemler ve bu sistemlerin özellikleri incelenmiştir. İlk bölümde kamu görevlisi ve memur kavramları, özel yargılama sistemleri, karşılaştırmalı hukukta ve Türk Hukuk tarihinde kamu görevlilerinin yargılanmaları konuları incelenmiştir. İkinci bölümde ülkemizde halen yürürlükte bulunan 4483 sayılı Kanun’un amacı, kişi ve konu yönünden kapsamı, kanunun kabul edilmesine sebep olan etmenler, yürürlükten kaldırılan 1913 tarihli Memurin Muhakematı Hakkında Kanunu Muvakkat ile kıyası, özel yargılama sistemlerine doktrinin ve yüksek yargının bakışları incelenmiştir. Üçüncü bölümde ise 4483 sayılı Kanun’un getirdiği sistemin tüm özellikleri, öninceleme, izin ve itiraz süreçleri ile hazırlık soruşturması ve yargılama aşaması öğretideki görüşler ve yüksek yargı kararları ışığında ele alınmıştır. Kamu görevlilerin özel sistemlerle yargılanmasının adalete ulaşmanın ve demokratikleşmenin önünde engel oluşturduğu kanısına varılarak, 4483 sayılı Kanun’un yerine yenisi getirilmeksizin yürürlükten kaldırması kanaatine ulaşılmıştır.

Kamu Görevlilerinin Görev Suçları Sebebiyle Yargılanması PDF İndirme Alanı

Kamu Görevlilerinin Görev Suçları Sebebiyle Yargılanması Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kamu Görevlilerinin Görev Suçları Sebebiyle Yargılanması Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.