Kemalpaşazade’ye Göre İnsanın Varlık Yapısı İnsanî Şahsiyet PDF İndir

Kemalpaşazade’ye Göre İnsanın Varlık Yapısı İnsanî Şahsiyet kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Kemalpaşazade’ye Göre İnsanın Varlık Yapısı İnsanî Şahsiyet kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Kemalpaşazade’ye Göre İnsanın Varlık Yapısı İnsanî Şahsiyet PDF Kitap Bilgisi

Asıl adı Şemseddin Ahmed olan Kemalpaşazâde (ö. 940/1534), büyükbabası Kemal Paşa’ya nispetle Kemalpaşaoğlu, İbn Kemal, İbn Kemal Paşa ve Kemalpaşazâde lakaplarıyla meşhur olmuş bir Osmanlı şeyhülislamıdır.
Kemalpaşazâde felsefe, kelam, tefsir, hadis, fıkıh, tasavvuf, dil, tarih, edebiyat ve tıp gibi değişik alanlarda Arapça, Farsça ve Türkçe dilleriyle olmak üzere pek çok eser yazmış, en güçlü âlimlerin eserlerini ve görüşlerini tenkit etmiş, en zor konuları tartışmış bir ilim adamıdır. “Anadolu’nun İbn Sina’sı” olarak anılan Kemalpaşazâde’nin yazdığı eserlerden biri de insanın mahiyeti, varlık yapısı ve şahsiyetine dair Risâle fi’ş-şahsi’l-insânî adlı risaledir. Bu eserde Şeyhülislam İbn Kemal Paşa Osmanlı ilim geleneğinden tevarüs ettiği kelami, felsefi ve tasavvufi düşünsel mirasın bütün imkânlarını kullanarak insanın varlık yapısı ve şahsiyetini beden, ruh, nefis ve kalp bağlamında açıklamaya girişmiştir. Elinizdeki kitabın girişinde Kemalpaşazâde’nin hayatı ve eserleri hakkında özet bazı bilgiler verilmiş, birinci bölümünde insanın varlık yapısına dair Risâle fî’ş-şahsı’l-insânî adlı risalenin Osmanlı döneminde yapılan tercümeleri latinize edilmiş, ikinci bölümünde ise Kemalpaşazâde’nin bu risalede ileri sürdüğü bazı görüşler temel İslami ilimler açısından değerlendirilmeye çalışılmıştır.

Kemalpaşazade’ye Göre İnsanın Varlık Yapısı İnsanî Şahsiyet PDF İndirme Alanı

Kemalpaşazade’ye Göre İnsanın Varlık Yapısı İnsanî Şahsiyet Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Kemalpaşazade’ye Göre İnsanın Varlık Yapısı İnsanî Şahsiyet Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.