Atatürk Devrimlerine Bakış 100. Yıl Yaklaşırken PDF İndir

Atatürk Devrimlerine Bakış 100. Yıl Yaklaşırken kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Atatürk Devrimlerine Bakış 100. Yıl Yaklaşırken kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Atatürk Devrimlerine Bakış 100. Yıl Yaklaşırken PDF Kitap Bilgisi

İnsan haklarına saygılı olan yazar, her bireyin eşit şartlarda yaşam hakkına da bu sebeple sahip olduğuna inanmıştır. İçinde yarattığı insan sevgisini, Atatürk’ün çizdiği yol olan ilke ve inkılaplarına olan saygısından almıştır. Cumhuriyet’e tam bağlılığı savunur. Parlamenter sisteme duyduğu saygı, en önemli yaşam felsefesidir. Bu kitapta kısaca ne demek istediğini sizlere kendi deyimiyle özetlemektedir. 
“Atatürk’ün kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti, parlamenter sistemle yönetilen ve halkın iradesinin tamamen milletin elinde olduğu bir rejim olan Cumhuriyet rejimiyle yönetilir. 
Ülkemizin böyle bir devlet adamı ve dahi tarafından kurulmasını ilerleyen yıllarda ne yapmak istediğini anlatamadık görüşündeyim. Devletin yönetim şekli “Cumhuriyet” olacaktı. Ancak Cumhuriyetçilik tek başına bir anlam ifade etmiyordu. O günlerde de bu gün olduğu gibi Cumhuriyet rejimleri arasında farklar vardı. Fransa da bir cumhuriyetti. Sovyetler birliği de bir cumhuriyetti. Bu günkü İran da bir cumhuriyet. Bizim Cumhuriyetimiz kişilerin özgürce duygu ve düşüncelerini ifade edebilecekleri halk egemenliğine dayalı bir cumhuriyet olmalıydı. Kurulacak cumhuriyet sadece seçim zamanı oy vermek anlamına gelmemeliydi.”

Atatürk Devrimlerine Bakış 100. Yıl Yaklaşırken PDF İndirme Alanı

Atatürk Devrimlerine Bakış 100. Yıl Yaklaşırken Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Atatürk Devrimlerine Bakış 100. Yıl Yaklaşırken Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.