İşverenin İş Kazasından Doğan Hukuki ve Cezai Sorumluluğu PDF İndir

İşverenin İş Kazasından Doğan Hukuki ve Cezai Sorumluluğu kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. İşverenin İş Kazasından Doğan Hukuki ve Cezai Sorumluluğu kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

İşverenin İş Kazasından Doğan Hukuki ve Cezai Sorumluluğu PDF Kitap Bilgisi

Sanayi Devrimi sonucunda, gelişen teknolojiye bağlı olarak üretim hacmi ülkemizde ve dünyada sürekli artmakta, bu durumun sonucu olarak iş kazalarında da artış gözlemlenmektedir. Alınan bütün önlemlere rağmen iş kazalarındaki artışın önüne geçilememesi, işverenlerin bu önlemleri külfet olarak görmesi ve bunun sonucunda ciddi işgücü kayıpları ile maddi kayıpların yaşanması; işverenin iş kazalarındaki sorumluluğu üzerinde düşünme gereğini gözler önüne sermektedir. Çalışmada ilk olarak iş kazasının tanımı, bireysel iş hukuku ile sosyal güvenlik hukuku kapsamında yapılmış, sonrasında işverenin iş kazası nedeniyle hukuki sorumluluğunun doğabilmesi için yapılan iş ile gerçekleşen kaza arasında ve kaza ile oluşan zarar arasında uygun illiyet bağının bulunmasının gerektiği belirtilerek işverenin iş kazasından doğan hukuki sorumluluğu incelenmiştir. Bu kapsamda işverenin maddi tazminat, manevi tazminat ve destekten yoksun kalma tazminatı ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na karşı rücu ödemesi incelenmiştir. Çalışmada son olarak güncel mevzuat, doktrin görüşü ve yargı kararları doğrultusunda işverenin iş kazasından doğan cezai ve idari sorumluluğuna değinilmiştir.

İşverenin İş Kazasından Doğan Hukuki ve Cezai Sorumluluğu PDF İndirme Alanı

İşverenin İş Kazasından Doğan Hukuki ve Cezai Sorumluluğu Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
İşverenin İş Kazasından Doğan Hukuki ve Cezai Sorumluluğu Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.