İstiklal Süvarisi & İzmir’in Kurtuluşu Teğmen Ali Rıza Akıncı’nın Hatıratı PDF İndir

İstiklal Süvarisi & İzmir’in Kurtuluşu Teğmen Ali Rıza Akıncı’nın Hatıratı kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. İstiklal Süvarisi & İzmir’in Kurtuluşu Teğmen Ali Rıza Akıncı’nın Hatıratı kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

İstiklal Süvarisi & İzmir’in Kurtuluşu Teğmen Ali Rıza Akıncı’nın Hatıratı PDF Kitap Bilgisi

Bu kitap, Birinci Dünya Savaşı’nda Filistin-Suriye cephesinden sonra Bolşevizm yanlısı Yeşil Ordu’da, ardından Mustafa Kemal Paşa’nın İstiklal Ordusu’nda çarpışan, Fahrettin Altay Paşa komutasındaki 5. Süvari Kolordusu, 2. Tümen, 4. Alay, 2. Bölük Süvari Takım Kumandanı olarak, İzmir’e ilk giren ve Hükümet Konağı’na Türk bayrağını çeken Teğmen Ali Rıza Akıncı’nın şimdiye kadar hiç yayınlanmamış hatıratını sunar.
Kitap aynı zamanda İzmir’in Kurtuluşu destanıdır: İstiklal Ordusu’nun en altındaki aç, susuz, uykusuz, beş parasız, çıplak atına semersiz binen, kuru peksimetten başka bir şey yiyemeyen, atı ve tüfeğinden başka hazinesi olmayan ama vatan aşkı ile kavrulan insanların emperyalizme karşı destansı isyanının hikâyesi…

İstiklal Süvarisi & İzmir’in Kurtuluşu Teğmen Ali Rıza Akıncı’nın Hatıratı PDF İndirme Alanı

İstiklal Süvarisi & İzmir’in Kurtuluşu Teğmen Ali Rıza Akıncı’nın Hatıratı Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
İstiklal Süvarisi & İzmir’in Kurtuluşu Teğmen Ali Rıza Akıncı’nın Hatıratı Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.