İktisadi Büyümenin Dinamikleri PDF İndir

İktisadi Büyümenin Dinamikleri kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. İktisadi Büyümenin Dinamikleri kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

İktisadi Büyümenin Dinamikleri PDF Kitap Bilgisi

İktisadi büyüme tartışmaları, klasik iktisatçıların konu ile ilgili düşüncelerini sunmasıyla başlamıştır ve farklı ekollerin teorik temellere dayanan modelleri ortaya koymasıyla devam etmektedir. Kapitalizmin krizleri bugün de kapitalist sistemin geçerliliğini sorgulamamıza neden olmaktadır. Teknolojik sıçrama, iklim değişikliği, çevre tahribatı ve Covid-19 pandemisi henüz ilk çeyreğini yaşadığımız 21. yüzyılın en önemli konuları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu çalışma; farklı kurumlardan konusunda uzman araştırmacıları bir araya getirmiş ve geleneksel büyüme kitaplarından farklı olarak kapitalist olmayan büyümenin mümkün olup olmayacağını sorgulayarak işe başlamıştır. Daha sonra yaşadığımız yüzyılın en önemli konularından olan teknolojinin, çevrenin ve sağlığın iktisadi büyüme ile etkileşimi üzerinde durmuştur. Bu konularla doğrudan veya dolaylı olarak etkileşim içinde bulunan eğitimin, enerji tüketiminin, kurumsallaşmanın, doğrudan yabancı yatırımların, küreselleşmenin, yeni sömürgeciliğin ve enflasyonun büyüme ile ilişkisini ülke, ülke grupları ve bölgesel olarak ortaya koymaya çalışmış, ülke içi bölgesel yakınsamayı analiz etmiştir. Kitabın tüm okuyuculara yararlı olmasını temenni ederiz.

İktisadi Büyümenin Dinamikleri PDF İndirme Alanı

İktisadi Büyümenin Dinamikleri Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
İktisadi Büyümenin Dinamikleri Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.