Hayatın Farklı Alanlarında Kadın PDF İndir

Hayatın Farklı Alanlarında Kadın kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Hayatın Farklı Alanlarında Kadın kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Hayatın Farklı Alanlarında Kadın PDF Kitap Bilgisi

Bir kadın ve bir erkek olarak yaratılmış insanlık bu iki cinsin farklılıkları karşısında çeşitli sorgulamalardan geçmiştir. Bu süreçler hayatın farklı alanlarında üretilmiş, tanımlanmış tüm disiplinler içinde gelişmiş ve yerine göre akla gelebilecek en uç noktalara kadar da uzanmıştır. Kadın ve erkeğin birlikteliğinin sevgi ve bereket kaynağı olarak insanlığa hizmet etmesi gerekirken zaman zaman çeşitli sıkıntılarla malul bir yapıya evrildiği de görülmektedir.
 
İnsanlık tarihi boyunca medeniyetler kadına nasıl bir alan açtı, dinlerin kadın algısında neler öne çıktı, kadın-erkek hukuku hangi temeller üzerinden yürüdü? Modern dünyada kadının kamusal alanda varlık göstermesi aile içi rolleri nasıl etkiledi? Teknoloji kadının önünde bir engel mi, yoksa bir vasıta mı oldu? Kadının üretkenliği nasıl ve ne ölçüde değerlendirilebildi? Kadın ve şiddet kelimelerinin telifi mümkün mü, algılar nasıl şekillendi ve nasıl yansıdı? Mevcut hukuk sistemleri kadın mağduriyetlerinin çözümünde ne kadar mesafe alabildi?
 
Hülasa, bu çalışma yaşanan her türlü toplumsal problemin çözümünde kadınlar ve erkeklerin birlikte çözüm ortağı olması gerektiği düşüncesiyle soru(n)lara cevap aramakta. Bu amaçla, farklı disiplinlerin gözünden, kadınların hayata katma değerini tartışan elinizdeki bu kitap günden güne büyüyen sosyal sorunlarımıza dair tahkik, tespit ve teklifler önererek toplumun tüm kesimlerinde farkındalık oluşturulmasını hedefliyor.
 
Keyifle okumanız ve sorularınıza alanında uzman görüşlerden cevaplar bulabilmeniz dileğiyle…

Hayatın Farklı Alanlarında Kadın PDF İndirme Alanı

Hayatın Farklı Alanlarında Kadın Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Hayatın Farklı Alanlarında Kadın Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Anayasal Öz Güven PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.