Hace Abdülhalik Gucdüvani ve Vesaya (Vasiyetname) PDF İndir

Hace Abdülhalik Gucdüvani ve Vesaya (Vasiyetname) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Hace Abdülhalik Gucdüvani ve Vesaya (Vasiyetname) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Hace Abdülhalik Gucdüvani ve Vesaya (Vasiyetname) PDF Kitap Bilgisi

Vesâyâ, Hâce Abdülhâlik Gucdüvânî öğretisinde önemli bir yere sahiptir. Gucdüvânî, Hâce Evliyâ-yı Kebîr ismiyle meşhur olan halifesine özel yazdığı mezkûr öğütname mahiyetindeki bu eserinde, öğretisinin temel ilkelerinden biri olan şeriat ve sünnete sıkı şekilde uyma kuralını geliştirmiş, öğrenci ve takipçilerini şeriat ve sünnete sıkı tarzda uymaya, şeriat ve sünneti esas almayan sahte sufilerden ve sufi akımlarından uzak durmaya çağır­mıştır. Bunun dışında Vesâyâ’da, Hâcegân-Nakşibendiyye tarikatına girmek isteyenler için sufi edep ve kurallarının nasıl olacağı da gösterilmiştir. Abdülhâlik Gucdüvânî, tüm öğrenci ve takipçilerini kariyer yapmaya, hırsa kapılmamaya, diğer insanlara saygılı davranmaya; tarikatta ise meşayıhların hizmetinde olmaya, yolculuk yapmaya, riyazet ve sema’ meclislerinde daha fazla bulunmamaya teşvik etmiştir.

Hace Abdülhalik Gucdüvani ve Vesaya (Vasiyetname) PDF İndirme Alanı

Hace Abdülhalik Gucdüvani ve Vesaya (Vasiyetname) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Hace Abdülhalik Gucdüvani ve Vesaya (Vasiyetname) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.