Felsefenin Başlangıç İlkeleri PDF İndir

Felsefenin Başlangıç İlkeleri kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Felsefenin Başlangıç İlkeleri kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Felsefenin Başlangıç İlkeleri PDF Kitap Bilgisi

Georges Politzer, 23 Mayıs 1942 günü Naziler tarafından kurşuna dizilerek idam edildi. Karısı ve yoldaşı Mai ise 1943’te, götürüldüğü Auschwitz’de  öldü.
‘’Kızıl kafalı filozof ‘olarak da bilinen Georges Politzer’in kahkahanın vücut bulmuş hali olduğu sık sık söylenirdi. Politzer’in başlıca üç mirası vardır; ‘’gülmek devrimci bir eylemdir’’, ‘felsefenin temel ilkeleri’, ‘felsefenin başlangıç ilkeleri’.
Elinizde bulunan kitap, George Politzer’in Paris İşçi Üniversitesi’nde II. Dünya Savaşından önce verdiği derslerin derlenmesiyle oluşmuştur.
Felsefenin başlangıç ilkeleri, idealizm-materyalizm ayrımını, zenginliğin ve kapitalizmin köklerini, kapitalizmin adaletsizliğine rağmen varlığını nasıl sürdürebildiğini, kapitalizmden neden kurtulmak gerektiğini ve nihayet kapitalizmden kurtulma alternatiflerini anlatmaktadır.
Bütün batı dillerinde, Farsça ve Arapça yayımlanan ‘’felsefenin temel ilkeleri’’ George Politzer’in Auschwitz’de öldürülmesinden sonra arkadaşları tarafından yayımlanmıştır.

Felsefenin Başlangıç İlkeleri PDF İndirme Alanı

Felsefenin Başlangıç İlkeleri Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Felsefenin Başlangıç İlkeleri Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.