Cumhuriyetin İlk Basma Fabrikası: Nazilli Sümerbank (Kuruluşu ve Sosyoekonomik Yönleri) PDF İndir

Cumhuriyetin İlk Basma Fabrikası: Nazilli Sümerbank (Kuruluşu ve Sosyoekonomik Yönleri) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Cumhuriyetin İlk Basma Fabrikası: Nazilli Sümerbank (Kuruluşu ve Sosyoekonomik Yönleri) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Cumhuriyetin İlk Basma Fabrikası: Nazilli Sümerbank (Kuruluşu ve Sosyoekonomik Yönleri) PDF Kitap Bilgisi

“Nazilli’nin çiçeğidir basmalar, İşçinin alın teridir basmalar”
9 Ekim 1937’de Mustafa Kemal Atatürk’ün katılımıyla Türk Sanayisinde oldukça önemli bir yere sahip olan Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası açılmıştır. Fabrika pamuklu üretimine yaptığı katkı yanında benzersiz özellikleriyle de oldukça dikkat çekicidir. Fabrikanın işçilerine sunduğu modern ve huzurlu çalışma ortamına ek olarak sağlanan ekonomik ve sosyal olanaklar hem ilçe hem de çevresinde iş arayışında olan hemen her vatandaş için cezbedici olmuştur. Fabrikayla başlayan yenilik ve değişim rüzgârı zaman- la tüm ilçeyi etkisi altına almış, Nazilli Sümerbank ile adeta yeniden doğ- muştur. Atatürk 9 Ekim altın anahtarla yalnızca Sümerbank’ın kapılarını işletmeye açmamış, aynı zamanda Nazilli’nin kapılarını da yepyeni bir dün- yaya açmıştır. Kent Sümerbank’a ekonomik refahın yanında bu aydınlanmış hayatı da borçludur. Atatürk’ün yaktığı bu küçük ışık, zamanla tüm ilçenin aydınlanmasını sağlayacak, gelişmelerin temeli olmuştur. Kitabın yazılma amacı da tüm bu gelişmeleri aktarmaktır.

Cumhuriyetin İlk Basma Fabrikası: Nazilli Sümerbank (Kuruluşu ve Sosyoekonomik Yönleri) PDF İndirme Alanı

Cumhuriyetin İlk Basma Fabrikası: Nazilli Sümerbank (Kuruluşu ve Sosyoekonomik Yönleri) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Cumhuriyetin İlk Basma Fabrikası: Nazilli Sümerbank (Kuruluşu ve Sosyoekonomik Yönleri) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.