Yeniçerilerin Kahiresi & Abdurrahman Kethüda Zamanında Bir Osmanlı Kentinin Yükselişi PDF İndir

Yeniçerilerin Kahiresi & Abdurrahman Kethüda Zamanında Bir Osmanlı Kentinin Yükselişi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Yeniçerilerin Kahiresi & Abdurrahman Kethüda Zamanında Bir Osmanlı Kentinin Yükselişi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Yeniçerilerin Kahiresi & Abdurrahman Kethüda Zamanında Bir Osmanlı Kentinin Yükselişi PDF Kitap Bilgisi

Osmanlı medeniyet dairesine 16. yüzyılda giren Kahire merkezli Memluk kültürü, çok özel bir toplumsal ilişkiler alanı meydana getirmiştir. Türk, Arap, Çerkes karışımı etnik yapısı, köklü aile geleneklerine dayalı yönetim anlayışıyla bu toplumsal kültür alanı, yeniçeriler, eyalet valileri, kahve tüccarları ve Memluk emirleri arasındaki iktidar oyununun çarpıcı görüntüleriyle doludurKahire’yi baştan aşağı imar eden sıradışı bir yeniçeriyi, Abdurrahman Kethüda’yı odak alan bu araştırma, siyasetten şehir estetiğine, gündelik hayattan mimariye uzanan zengin bir kültür yelpazesinin bütün renklerini yansıtmakta.

Yeniçerilerin Kahiresi & Abdurrahman Kethüda Zamanında Bir Osmanlı Kentinin Yükselişi PDF İndirme Alanı

Yeniçerilerin Kahiresi & Abdurrahman Kethüda Zamanında Bir Osmanlı Kentinin Yükselişi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Yeniçerilerin Kahiresi & Abdurrahman Kethüda Zamanında Bir Osmanlı Kentinin Yükselişi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.