Yeni Siyasal Sosyoloji & Karmaşıklık Çağında İktidar, İdeoloji ve Kimlik PDF İndir

Yeni Siyasal Sosyoloji & Karmaşıklık Çağında İktidar, İdeoloji ve Kimlik kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Yeni Siyasal Sosyoloji & Karmaşıklık Çağında İktidar, İdeoloji ve Kimlik kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Yeni Siyasal Sosyoloji & Karmaşıklık Çağında İktidar, İdeoloji ve Kimlik PDF Kitap Bilgisi

Şu an elinizde son elli yıl ile gelecek elli yılın ortasında duran bir kitap tutuyorsunuz. Bunu söylerken Graham Taylor’ın bir kehanet kitabı yazdığını iddia etmiyorum. Ama Graham Taylor özellikle sosyal determinizm yapmadan gelecekte yaşamamız muhtemel şeyleri bir alternatif dizi olarak önümüze sermektedir. Bunu yaparken gelecek ile ilgili en önemli kazanmamız gereken beceri ya da bakış açısının muğlaklık olduğunun altını çizmektedir. Muğlaklık, belirtileri artık her yerde ortaya çıkmaya başlayan bir sosyal durumdur. Pozitivist yaklaşımın artık yok olmak üzere olan mutlak sebep sonuç ilişkisinin tek varisi bu muğlaklıktır.
Köktenciliğin dinî şeklinden siyasi şekline, medyanın kullanımının suistimali aşan ve ahlaki sorgulama gerektiren şekillerine; ulus devletin ne kadar doğal olduğundan devletleri hâkimiyetleri altına alan uluslararası ve uluslarüstü ticari ve hukuki kuruluşlara; sokak eylemlerinin arkasındaki güçlerden ulus devletlerin siyasal sınırlarını ortadan kaldıran iletişim imkânlarına kadar geniş
bir alanın tarandığı söylemde Graham Taylor, postmoderniteyi -Türkçedeki bir tabirle- tavşana kaç tazıya tut diyen bir sistem olarak göstermektedir.

Yeni Siyasal Sosyoloji & Karmaşıklık Çağında İktidar, İdeoloji ve Kimlik PDF İndirme Alanı

Yeni Siyasal Sosyoloji & Karmaşıklık Çağında İktidar, İdeoloji ve Kimlik Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Yeni Siyasal Sosyoloji & Karmaşıklık Çağında İktidar, İdeoloji ve Kimlik Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.