Yaşamın İkinci Yarısında Anlam Arayışı & Sonunda Gerçek Anlamda Nasıl Büyürüz? PDF İndir

Yaşamın İkinci Yarısında Anlam Arayışı & Sonunda Gerçek Anlamda Nasıl Büyürüz? kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Yaşamın İkinci Yarısında Anlam Arayışı & Sonunda Gerçek Anlamda Nasıl Büyürüz? kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Yaşamın İkinci Yarısında Anlam Arayışı & Sonunda Gerçek Anlamda Nasıl Büyürüz? PDF Kitap Bilgisi

Günümüz dünyasında gerçekten yetişkin olmak ne anlama gelir? İyi bir iş bulduğumuzda, doğru insanla evlenip çocuklarımız olduğunda ve nihayet bir ev satın aldığımızda, “her şeyi halletmiş” olduğumuzu, hayatımızı oturttuğumuzu varsayarız. Ne var ki, yetişkinlik hayatı önümüze beklenmedik gündemler çıkartır ve geleneksel roller arasında arzu ettiğimiz dengeyi nadiren kurabiliriz. Genellikle kırklı yaşlara geldiğimizde, o güne kadar yaptığımız seçimleri sorgulamaya başlar, sınırlarımızın farkına varır ve çoğu zaman kendimizi sıkışmış hissederiz. “Orta yaş krizi” diye bilinen tuzağın kucağındayızdır. Yaşadığımız çalkantılı duygu değişimlerini, içimizdeki hangi dinamikler hazırlamıştır? Gerçek benliğimizi ortaya çıkarmanın ve kabullenmenin yolları nelerdir? Semboller, evrenle benliğimizin gizli gündemi arasında nasıl köprü işlevi görürler? Günümüzde bağımlılıkların ve sapkınlıkların yaygınlaşmasının sebepleri nelerdir? Ego neye hizmet eder ve ruhumuzun anlam arayışında nasıl bir rol üstlenir? Popüler kültür ruhumuzu ele geçirmek için hangi araçları kullanır ve bunlara karşı nasıl farkındalık kazanırız? Kendi sorumluluğunu almak ne demektir?
 
Jungcu psikanalist James Hollis, Yaşamın İkinci Yarısında Anlam Arayışı’nda, ancak orta yaşla birlikte gerçekten kim olduğumuzu bulabileceğimizi ve anlamlı bir hayat yaratabileceğimizi gösteriyor. Kariyerini artık tatmin edici bulmayanlara, evlilikleri veya uzun süreli ilişkileri yön değiştirenlere, aile hayatlarında yaşlılık ve ölüme bağlı büyük dönüşümler yaşayanlara şefkatle seslenirken, bu zorluklarla baş etmelerini sağlayacak önemli bir bakış açısı ve güven verici bir mesaj veriyor.

Göz at  Ankara Hacıbayram Camii / Charles Texier (GRV 078-60x90) (Çerçevesiz) PDF İndir

Yaşamın İkinci Yarısında Anlam Arayışı & Sonunda Gerçek Anlamda Nasıl Büyürüz? PDF İndirme Alanı

Yaşamın İkinci Yarısında Anlam Arayışı & Sonunda Gerçek Anlamda Nasıl Büyürüz? Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Yaşamın İkinci Yarısında Anlam Arayışı & Sonunda Gerçek Anlamda Nasıl Büyürüz? Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.