Yağan Yağmurun Ardından & Sanatı-İcra Analizi PDF İndir

[ad_1]

Yağan Yağmurun Ardından & Sanatı-İcra Analizi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Yağan Yağmurun Ardından & Sanatı-İcra Analizi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Yağan Yağmurun Ardından & Sanatı-İcra Analizi PDF Kitap Bilgisi

Talip Özkan’a dair Mücahit Kol’un çalışması bu müzik adamının “özün keşfine” örnek teşkil edebilecek devirsel yolculuğunun keşfi adına büyük önem arz etmektedir. Zira, böylesi içsel yolculukların somut bir dizgi halinde eğitim, kültür ve sosyal bilim alanlarına aktarılabilmesinin yegâne yolu, bu yolculuğun safhalarına tutulan analitik büyüteçlerdir. Bu büyüteçlerin yapı ve şekilleri eğer güçlü bir analiz fikrinden yola çıkmazlarsa, pek çok noktası hayallerle süslü bu düşsel yolculukların, hayata dair izdüşümlerinin takibi doğaldır ki kolay olmayacaktır.
Nüveleri Mücahit Kol’un Doç. Dr. Sinan Ayyıldız’ın danışmanlığında gerçekleştirdiği kıymetli yüksek lisans tez çalışmasına dayanan bu çalışma Özkan’ın hayatından, icrasının beslendiği kaynaklara; icrasının tüm bileşenlerinden, sanatsal kimliğinin oluşum sürecine kadar tüm ayrıntıları detaylı, analitik ve sorgulayıcı bir bakış açısıyla işlemektedir.
Prof. Dr. Cenk Güray
 
Çalışma ekseninde Talip Özkan’ın saz icracılığı ezgi, ritim, tını, doku, icra tekniği ve pozisyon anlayışı bakımından incelenmiştir. Bu incelemeler daha çok Özkan’ın icraları temelinde şekillenmiş, bunun yanı sıra onun söylemleri, yazıları ve kendi yazdığı notalardan da faydalanılmıştır.  Bunun yanı sıra bir müzisyen olarak Özkan’ın uyarlama ve doğaçlama anlayışı da incelenmiş, Özkan’ın “ses icracılığı” ve “tanbur icracılığı” ile ilgili tespitlerle birlikte icracılık özellikleri ekseninde genel müzik anlayışı ortaya konulmaya çalışılmıştır. Temennimiz bu çalışmadaki anlayış esas alınarak ve ileride anlaşılabilecek olası aksak yönleri ve eksikleri giderilerek halk müziğinin diğer “usta icracı”larının da detaylı bir şekilde analiz edildiği “icra odaklı” çalışmaların ortaya konulması ve bu çalışmalardan edinilen bilginin akademi ve icra alanına dönüşünün sağlanmasıdır. 
Doç. Dr. Sinan Ayyıldız

[ad_2]

Yağan Yağmurun Ardından & Sanatı-İcra Analizi PDF İndirme Alanı

Yağan Yağmurun Ardından & Sanatı-İcra Analizi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Yağan Yağmurun Ardından & Sanatı-İcra Analizi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.