Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Açıklamalı Soru Bankası PDF İndir

Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Açıklamalı Soru Bankası kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Açıklamalı Soru Bankası kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Açıklamalı Soru Bankası PDF Kitap Bilgisi

İçindekiler

Bölüm 1 Ceza Muhakemesi Kanunu

Bölüm 2 Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliği

Bölüm 3 Uzlaştırma Kapsamına Giren Suçların Listesi  ve Tablolar

Bölüm 4 Ceza Muhakemesi Kanununa İlişkin Sorular

Bölüm 5 Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliğine İlişkin Sorular

Bölüm 6 Uzlaştırmacı Eğitimi Kapsamındaki Sorular

ÖNSÖZ

Uzlaştırma; ceza hukukumuzda bir alternatif uyuşmazlık çözüm yolu olarak, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunumuzda düzenleme alanı bulmuştur.

Ancak son yıllarda yargının yükünün artması, bunun doğal sonucu olarak ceza yargılamasında sürelerin uzaması, alternatif uyuşmazlık çözüm yolarının daha aktif ve kullanılabilir hale getirilmesini zaruri kılmıştır.  Bu sebep-le de uzlaşmaya ilişkin düzenlemeler yeniden ele alınmış, yapısal değişiklikler ile de uzlaştırma kurumunda fayda ve veriminin arttırılması yoluna gidilmiştir.

Uzlaştırma kurumunun, uyuşmazlıkları sona erdirmedeki etkinliği arttıkça hem adli yargı sistemimiz üzerindeki yük azalacak hem de toplumda adalet duygusunun pekişmesi ile adalete olan güven hızla yükselecektir. Bu nedenlerle; uzlaştırmacı olarak yargı sistemimiz içinde yer alacak tüm arkadaşlarımızın, yargı süreci anlamında çok önemli ve yargı sisteminin geneline etkili şekilde görev yapacaklarının bilincindeyiz. 

Bu vesileyle de eserimizi temin ve istifade eden tüm uzlaştırmacı adaylarına, öncelikle meslek hayatlarına girişlerinde ve görev alma süreçlerinde eserimizin faydalı olmasını, kendilerine azami düzeyde katkı sağlamasını temenni eder;
Kalbi mahsus sevgi ve saygılarımızla başarılar dileriz…

C. Savcısı Olcay ASLAN
Bayraklı / İZMİR

Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Açıklamalı Soru Bankası PDF İndirme Alanı

Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Açıklamalı Soru Bankası Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Uzlaştırmacı Sınavına Hazırlık Açıklamalı Soru Bankası Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.