Üniversite Gençliğinin Dijital Oyun Oynama Alışkanlığının Araştırılması PDF İndir

Üniversite Gençliğinin Dijital Oyun Oynama Alışkanlığının Araştırılması kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Üniversite Gençliğinin Dijital Oyun Oynama Alışkanlığının Araştırılması kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Üniversite Gençliğinin Dijital Oyun Oynama Alışkanlığının Araştırılması PDF Kitap Bilgisi

Bilgisayar ve internet birçok açıdan hayatı kolaylaştırırken oyun ve eğlence aracı olarak da yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Yeni teknolojilerin gelişmesi ve hızlı kentleşme nedeniyle şehirlerde çocukların oynayabileceği güvenli alanların azalmasıyla birlikte geleneksel oyunların yerini dijital yazılımlar almaya başlamıştır. Her ne kadar her yaş grubundan birey bu oyunları oynasa da gençler arasında kullanımı ciddi oranda artmaktadır. Ergenlerin ve gençlerin eskiden oyun parklarında ve sokaklarda oynadığı oyunlar, son yıllarda yerini bilgisayar başında internet üzerinden veya oyun salonlarında oynanan elektronik oyunlara bırakmıştır. Dijital oyun teknolojilerinin gelişmesi; kültür değişimini tetiklemiş, çocuk ve gençler arasında dijital oyunlara olan tutkunun giderek artmasına ve dijital oyun bağımlılığına dönüşmesine sebep olmuştur.

Bu çalışmada; üniversite gençliğinin dijital oyun oynama alışkanlığı ölçülmüş, çeşitli sosyoekonomik faktörlerin, internetteki çeşitli faaliyetlere ilginin, internet cihazları kullanma alışkanlığının, dijital oyun türlerine ilginin, dijital oyun oynamanın olumlu ve olumsuz psikolojik, ailevi ve sosyolojik etkilerine inancın dijital oyun oynama sıklığı üzerindeki marjinal etkileri araştırılmıştır.

Üniversite Gençliğinin Dijital Oyun Oynama Alışkanlığının Araştırılması PDF İndirme Alanı

Üniversite Gençliğinin Dijital Oyun Oynama Alışkanlığının Araştırılması Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Üniversite Gençliğinin Dijital Oyun Oynama Alışkanlığının Araştırılması Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.