Umudun Psikolojisi ve Teolojisi PDF İndir

Umudun Psikolojisi ve Teolojisi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Umudun Psikolojisi ve Teolojisi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Umudun Psikolojisi ve Teolojisi PDF Kitap Bilgisi

-Umudun Psiko-Teolojik Dönüşümlerinin 
Doğum Travması Bağlamında Analizi-
 
Bu çalışmada, insanın umut etmeye olan ihtiyacı, umudun kökeni ve umut eden insanın dini inancındaki umut tezahürleri psikanalizin önemli isimlerinden Otto Rank’ın geliştirdiği “Doğum Travması” kuramının işlevselliğinden yararlanılarak açıklanmaya çalışılmıştır. Çalışmada arketipsel özellikler gösteren doğuş ve yeniden doğuş sembollerinin özünde ana rahmine dönüş özlemi olduğu; ütopya arayışları, mitoloji anlatıları, beklenen kurtarıcı ve altın çağ tasavvurları, yitik cennet arzuları, hızır ve kargo kültleri gibi umut dönüşümlerinin doğum travmasının bir yansıması olduğu iddia edilmektedir. Bu izlekte tarihsel süreçte umudun teolojik yansımaları teşhis edilirken, ortaya çıkan yansımaların toplumsal ve tarihsel koşullarla etkileşimi göz önüne alınmaktadır.  Böylece, Kültürel Din Psikoloji çalışmaları için mütevazı de olsa bir katkı sunmak hedeflenmektedir.

Umudun Psikolojisi ve Teolojisi PDF İndirme Alanı

Umudun Psikolojisi ve Teolojisi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Umudun Psikolojisi ve Teolojisi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Bacaksız Kamyon Sürücüsü PDF İndir

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.