Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projeleri ve Projeleri Tamamlamış Firmalar Üzerine Bir Saha Araştırması PDF İndir

Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projeleri ve Projeleri Tamamlamış Firmalar Üzerine Bir Saha Araştırması kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projeleri ve Projeleri Tamamlamış Firmalar Üzerine Bir Saha Araştırması kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projeleri ve Projeleri Tamamlamış Firmalar Üzerine Bir Saha Araştırması PDF Kitap Bilgisi

KOBİ’ler, dünyada bütün ülkeler için ekonomilerinin vazgeçilmez dinamiklerinin başında gelmektedir. Ortaya konulan ekonomik değer ve istihdam bağlamında KOBİ’lerin yeri ve önemi yadsınamaz seviyededir. Öte yandan iletişim olanaklarının artması ve lojistik unsurlarındaki gelişmeler neticesinde dünya tek bir pazar hâline gelmiştir. Bu pazarda bütün ülkeler rekabet hâlindedirler ve pazar paylarını arttırmak için çeşitli stratejiler izlemektedirler. Bunlardan biri de küresel pazarlarda KOBİ’leri bir oyuncu olarak daha fazla görmek, pazar paylarını ve uluslararası rekabet güçlerini bu sayede arttırmaktır. Bunun yanında uygulanma yoğunluğu bağlamında, gelişmiş ülkelerde başta olmak üzere daha verimli ve rekabetçi uygulamaları temin eden, sanayide kümelenme stratejisi, ülkelerin öncelikli gündemleri arasındadır. Türkiye’de de bu çerçevede ekonominin ve istihdamın önemli ögelerinden biri olan KOBİ’lerin ihracat yapmalarını sağlamak, ihracat yapanların ise pazar paylarını daha yüksek seviyelere çıkarmalarını temin etmek amaçlı Ticaret Bakanlığı nezdinde 2010 yılında proje bazlı bir kümelenme modeliyle yürütülen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) Projeleri hayata geçirilmiştir ve 2021 yılı itibariyle de hâlen yoğun bir şekilde uygulanmaktadır. UR-GE projelerinin en önemli özelliği, aynı sektörde faaliyet gösteren ortalama 20 civarı firmanın kümelenme stratejisi ile bir araya getirilmesi ve genel çerçevesi belli olsa da kümede yer alan firmaların dinamikleri göz önüne alınarak her UR-GE projesinin kendine özgü şekilde ayrı bir plan ve program dâhilinde proje kültürüyle yürütülüyor olmasıdır. Bu çalışmada UR-GE projeleri ile ilgili kavramlar açıklanmış ve akabinde Türkiye genelinde UR-GE Projelerini tamamlamış olan 180 firma üzerinde yapılan saha araştırması bulgularına yer verilmiştir.

Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projeleri ve Projeleri Tamamlamış Firmalar Üzerine Bir Saha Araştırması PDF İndirme Alanı

Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projeleri ve Projeleri Tamamlamış Firmalar Üzerine Bir Saha Araştırması Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projeleri ve Projeleri Tamamlamış Firmalar Üzerine Bir Saha Araştırması Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.