Üç Düşünür Üzeri̇ne Yazılar & Nermi̇ Uygur – İoanna Kuçuradi̇ – Betül Çotuksöken PDF İndir

Üç Düşünür Üzeri̇ne Yazılar & Nermi̇ Uygur – İoanna Kuçuradi̇ – Betül Çotuksöken kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Üç Düşünür Üzeri̇ne Yazılar & Nermi̇ Uygur – İoanna Kuçuradi̇ – Betül Çotuksöken kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Üç Düşünür Üzeri̇ne Yazılar & Nermi̇ Uygur – İoanna Kuçuradi̇ – Betül Çotuksöken PDF Kitap Bilgisi

İstanbul Üniversitesinde eğitim almış, alanında öğrenci yetiştirmiş üç felsefe hocası Prof. Dr. Nermi Uygur (1925-2005), Prof. Dr. İoanna Kuçuradi (1936) ve Prof. Dr. Betül Çotuksöken’in (1950) çalışmaları üzerine hazırlanmıştır bu kitap. Hocalarımızın ortak yanları, felsefe ve edebiyata gönül vermiş olmalarıdır. Patika Dergisi’nde dosya olarak hazırlanan bu yazılar, daha sonra yazarları tarafından gözden geçirilip, eklemeler yapılarak değiştirilmiştir. Bu kitapla hocalarımızın tüm çalışmaları elbette irdelen(e)memiştir, felsefi çalışmalarından bir seçki olarak düşünülmüştür.
 
“Deneme bilinci dediğin güneş güneş yayla yelleri”. Nermi Uygur

“Değerlendirme yapma, insanın bir varolma koşuludur. Kişi, değerlendirmelerini çeşitli tarzlarda yapabilir”. İoanna Kuçuradi

“Bunalımlar, insanın özne olmasında, düşünmesinde, bilmesinde, eylemde bu- lunmasında etkin rol oynar”. Betül Çotuksöken

Üç Düşünür Üzeri̇ne Yazılar & Nermi̇ Uygur – İoanna Kuçuradi̇ – Betül Çotuksöken PDF İndirme Alanı

Üç Düşünür Üzeri̇ne Yazılar & Nermi̇ Uygur – İoanna Kuçuradi̇ – Betül Çotuksöken Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Üç Düşünür Üzeri̇ne Yazılar & Nermi̇ Uygur – İoanna Kuçuradi̇ – Betül Çotuksöken Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.