Türkiye’de Kültürel İktidarın Kuruluşu 1923-1945 PDF İndir

[ad_1]

Türkiye’de Kültürel İktidarın Kuruluşu 1923-1945 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Türkiye’de Kültürel İktidarın Kuruluşu 1923-1945 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Türkiye’de Kültürel İktidarın Kuruluşu 1923-1945 PDF Kitap Bilgisi

Türkiye’deki siyasal iktidar mücadelesi,büyük ölçüde, hayat tarzları üzerinden yürümüştür. Hikâyeyi, Tanzimat’a kadar geri götürmek mümkünse de, bu sahadaki en şedit çatışmalara, Cumhuriyet’in çok partili dönemi sahne olmuştur. Gerilimin temel nedeni, devlet alanını tahakkümünde tutan küçük bir bürokratik oligarşinin, siyasal sınırları da kendi hayat tarzı istikametinde ve tek taraflı biçimde çizmiş olmasıdır. Hatları tek partili dönemde belirginleşen ve askerî darbe­ler vasıtasıyla defaatle tahkim edilen bu kültürel iktidar, Tür­kiye’deki gerçek siyasi gücün ve vesaye­tin de can damarı olmuştur. Tek parti dönemi mahsulü kültürel iktidarın haritasını çizmeyi ve “vesayetçi demokrasi” zihniyetinin kodlarını çözmeyi sağlayacağını savunan bu kitap, Türkiye siyasetini anlamak için bizi ufkun ötesine bakmaya davet ediyor.

[ad_2]

Türkiye’de Kültürel İktidarın Kuruluşu 1923-1945 PDF İndirme Alanı

Türkiye’de Kültürel İktidarın Kuruluşu 1923-1945 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Türkiye’de Kültürel İktidarın Kuruluşu 1923-1945 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.