Türkiye Sinema Endüstrisi ve Prekarya Emeği PDF İndir

Türkiye Sinema Endüstrisi ve Prekarya Emeği kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Türkiye Sinema Endüstrisi ve Prekarya Emeği kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Türkiye Sinema Endüstrisi ve Prekarya Emeği PDF Kitap Bilgisi

21.yüzyılda kapitalizmin aldığı biçim ile maksimum kâra ulaşma hedefleri geniş bir insan topluluğunu iş süreçlerine dâhil etmiş ve aynı zamanda bu insan topluluğunun güvenceli iş imkânına ulaşma hedefini gerçekleşmesi güç bir hale getirmiştir. 1980’li yıllarla beraber “Neoliberalizm” in etkisi ve kapitalizmin 2000’li yıllarda bürünmüş olduğu biçim ile beraber iş ve çalışma ilişkilerinin esnekleşirken aynı zamanda güvencesizleşmesinin sınıflar üzerinde de değişim meydana getirdiğiyle ilgili çalışmalar yapılmaya başlanmıştır. Bu çalışmaların en önemlilerinden biri Guy Standing’in yapmış olduğu “Prekarya: Yeni Tehlikeli Sınıf” adlı çalışmadır. Bu çalışmada prekaryanın yeni kapitalizmin ortaya çıkardığı, henüz oluşum aşamasındaki yeni bir sınıf olduğu görüşü ortaya konmaktadır. Bu görüş temelinde bu tez çalışmasında film endüstrisinin üretim aşamasında çalışan bireylerin uzun saatlerini alan çalışma süreleri, bu süreler aldıkları ücret ile karşılaştırıldığında gelirlerinin azlığı, kısmi zamanlı ve sözleşme bazlı çalışmaları ve tüm bunların sonucunda işleri ve gelecekleri ile ilgili güvencesizlik yaşadıkları dikkate alındığında film endüstrisinin üretim ayağında çalışan bireylerin “prekarya” olarak adlandırılan sınıf içerisine dâhil olup olamayacağı konusu önem kazanmaktadır. Çalışmada İstanbul’da sinema endüstrisinin üretim aşamalarında görev alanlar ile yüz yüze, yarı yapılandırılmış, derinlemesine görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

Türkiye Sinema Endüstrisi ve Prekarya Emeği PDF İndirme Alanı

Türkiye Sinema Endüstrisi ve Prekarya Emeği Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Türkiye Sinema Endüstrisi ve Prekarya Emeği Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.