Türk Marka Hukukunda Yanıltıcı İşaretler PDF İndir

[ad_1]

Türk Marka Hukukunda Yanıltıcı İşaretler kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Türk Marka Hukukunda Yanıltıcı İşaretler kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Türk Marka Hukukunda Yanıltıcı İşaretler PDF Kitap Bilgisi

Ticaretin globalleşmesi ile beraber marka kavramı ve markanın değeri büyük önem kazanmıştır. Ürün ve hizmetlerin tüketicilerin ilgisini çekebilmesi ve onlar için daha cazip hale gelebilmesi adına satıcı ve sağlayıcılar çeşitli markalar ile ürün ve hizmetlerini piyasaya sunmaktadır. Bu noktada kanun koyucu satıcı ve sağlayıcılar tarafından kullanılan markaların yanıltıcı olmaması gerektiğine ilişkin birtakım düzenlemeler getirmiştir. Bu minvalde işbu çalışmanın ilk bölümünde genel hatlarıyla markayla ilgili kavramlardan, ikinci bölümünde marka olarak tescil edilmek istenen ancak toplum için yanıltıcı olabilecek işaretlerden, üçüncü bölümde ise bu yanıltıcı işaretlere ve markalara karşı açılabilecek olası davalardan bahsedilmiştir.
Sonuç olarak bu çalışmada, 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu’ndaki markanın yanıltıcı nitelikte olmaması gerektiğine ilişkin düzenlemesi ışığında yapılan mahkeme kararları incelemesi ve literatür araştırması doğrultusunda; markaların yanıltıcı olmaması gerektiği hususu sebepleriyle izah edilerek, bu niteliği sağlayamayan işaret ve markalara karşı hangi davaların açılabileceği açıklanmıştır.

[ad_2]

Türk Marka Hukukunda Yanıltıcı İşaretler PDF İndirme Alanı

Türk Marka Hukukunda Yanıltıcı İşaretler Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Türk Marka Hukukunda Yanıltıcı İşaretler Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.