Türk İş Hukukunda Toplu İşçi Çıkarma Sürecinde İkale PDF İndir

Türk İş Hukukunda Toplu İşçi Çıkarma Sürecinde İkale kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Türk İş Hukukunda Toplu İşçi Çıkarma Sürecinde İkale kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Türk İş Hukukunda Toplu İşçi Çıkarma Sürecinde İkale PDF Kitap Bilgisi

İş Hukukunun en önemli konularından birisi iş sözleşmesinin sona ermesi halleridir. Çünkü İş Hukukunun süjelerinden işçi, göstermiş olduğu emeğin karşılığında elde etmiş olduğu maddi menfaat ile hayatını sürdüren kimsedir. Bu menfaatin tehlikeye düşmesi, kişinin yaşantısının devamını imkânsız hale getirme riskini barındırır. 4857 Sayılı Kanun bu hususta genel düzenlemelere açıkça yer vermiştir. Ancak bazı iş sözleşmesinin sona erme yolları Kanun’da sınırlı olarak düzenlenmiş, bazı yollar ise mevzuat düzenlemeleri çerçevesinde ele alınmamıştır. Kanun’da sınırlı olarak düzenlenen yollardan birisi toplu işçi çıkarmadır. Kanun’da yer verilmeyen yol ise ikâledir. İş sözleşmesinin sona ermesi halleri gerek bireysel gerekse toplumsal sükûnu doğrudan etkileyen hukuki işlemlerdir. Çalışmamızda bu iki ayrı kavram öncelikle kendi içerisinde ele alınarak incelenmiştir. Sonrasında ise bu iki kavramın kesişim gösterdiği hallerde ortaya çıkan hukuki sorunlar ele alınarak çözüm önerileri ortaya sunma gayesi izlenmiştir. Bu eserin amacını toplu işçi çıkarma hallerinde yaşanan hukuki sorunların ikâle sözleşmesi ile önüne geçilmesi halinde ortaya çıkması muhtemel yeni hukuki ilişkilerin mahiyetinin tespit edilmesi ve oluşması muhtemel hukuki sorunlara çözüm önerileri sunmak oluşturmuştur.

Türk İş Hukukunda Toplu İşçi Çıkarma Sürecinde İkale PDF İndirme Alanı

Türk İş Hukukunda Toplu İşçi Çıkarma Sürecinde İkale Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Türk İş Hukukunda Toplu İşçi Çıkarma Sürecinde İkale Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.