Türk Dünyası Efsane ve Masallarında Bir Dev Tipi Yalmavuz Celmoğuz PDF İndir

[ad_1]

Türk Dünyası Efsane ve Masallarında Bir Dev Tipi Yalmavuz Celmoğuz kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Türk Dünyası Efsane ve Masallarında Bir Dev Tipi Yalmavuz Celmoğuz kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Türk Dünyası Efsane ve Masallarında Bir Dev Tipi Yalmavuz Celmoğuz PDF Kitap Bilgisi

Türk efsane ve masallarında değişik biçimlerde karşılaştığımız çok sayıda dev tipi vardır. Dev, albastı, tepegöz, ejderha, yılan, cadı, kocakarı gibi çeşitli adlarla tesmiye olunan bu devlerin büyük bir kısmı sadece Anadolu sahasında değil, Türk dünyasında da görülmektedir. Ancak, Türk dünyasında çok yaygın olup da, Anadolu sahasında görülmeyen bir dev tipi bulunmaktadır ki, o da yalmavuzdur.
Türk dünyasında yalmavız, calmavuz, celmoğuz gibi değişik şekillerde telaffuz edilen bu tip kökü eskilere dayanan mitolojik bir yaratıktır. Altay dil ailesine mensup Moğol, Mançu-Tungus gibi milletlerde de görülen bu dev tipinin Anadolu sahasında görülmemesi ilginçtir. Bu çalışmada, söz konusu tip değişik açılardan ele alınmış, bunun Anadolu sahasında bilinen albastı, al karısı, tepegöz, ejderha, cadı gibi tiplerle ilgisi incelenmiştir.

[ad_2]

Türk Dünyası Efsane ve Masallarında Bir Dev Tipi Yalmavuz Celmoğuz PDF İndirme Alanı

Türk Dünyası Efsane ve Masallarında Bir Dev Tipi Yalmavuz Celmoğuz Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Türk Dünyası Efsane ve Masallarında Bir Dev Tipi Yalmavuz Celmoğuz Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.