Toprak 4 Keman İçin Halk Ezgileri PDF İndir

Toprak 4 Keman İçin Halk Ezgileri kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Toprak 4 Keman İçin Halk Ezgileri kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Toprak 4 Keman İçin Halk Ezgileri PDF Kitap Bilgisi

“TOPRAK – 4 Keman İçin Halk Ezgileri” kitabı, Sayın Dr. Öğr. Üyesi Şeydagül KAPÇAK, Doç. Dr. Samir GÜLAHMEDOV, Öğr. Gör. Dr. Çağrı BAŞBUĞ ve Dr. Öğr. Üyesi Beyzagül KAPÇAK IŞIKSUNGUR’un, bilimsel araştırma projesi kapsamında ortaya çıkartmış oldukları ortak, “özgün” bir çalışmadır. Oda müziği çalışmaları, müzik öğretmeni yetiştiren okullarda yapılması gereken vazgeçilmez çalışmalardır. Programlarda birebir yer almasa da bu toplu çalışmaların yapılması, geleceğin müzik öğretmenlerinin, müzisyenliğinin gelişmesi için büyük önem taşımaktadır. Uluslararası literatürde değişik çalgı grupları ve küçük orkestralar için çokça örnek bulunmasına karşın dört keman için yazılmış az sayıda eser bulunmaktadır. Bilimsel Araştırma Projesi kapsamında ele alınan bu çalışmanın, uluslararası ve ulusal platformda dört keman için düzenlenmiş makamsal içerikli baslı eser bulunmadığı, ilgili araştırmacılar tarafından saptanarak bu eksikliğin giderilmesi amacıyla gerçekleştirildiği anlaşılmaktadır. Dört keman için yazılmış Türk Halk Müziği’ne dayalı basılı bir çalışmanın olmadığı günümüzde, yapılan bu özgün çalışma, bir ilk olarak önemli bir gereksinimi karşılayacak nitelikli bir örnek oluşturmaktadır. Makamsal ve ritmik özellikleri bakımından özenle seçilmiş olan türküler, kitabın yazarları olan dört öğretim elemanı tarafından, türkülerin bu özellikleri ele alınıp işlenerek, evrensel keman çalma tekniklerine uygun olarak düzenlenmiş, çağdaş, etkili ve nitelikli çok sesliliğe ulaşan evrensel çok seslendirme teknikleri titizlikle ve başarıyla uygulanarak dört keman için uyarlanmıştır.

Toprak 4 Keman İçin Halk Ezgileri PDF İndirme Alanı

Toprak 4 Keman İçin Halk Ezgileri Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Toprak 4 Keman İçin Halk Ezgileri Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.