Tirebolu & İdari, Sosyal ve Ekonomik Tarihi Üzerine Araştırmalar PDF İndir

Tirebolu & İdari, Sosyal ve Ekonomik Tarihi Üzerine Araştırmalar kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Tirebolu & İdari, Sosyal ve Ekonomik Tarihi Üzerine Araştırmalar kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Tirebolu & İdari, Sosyal ve Ekonomik Tarihi Üzerine Araştırmalar PDF Kitap Bilgisi

Bu kitap Doğu Karadeniz kıyısında yer alan, kuruluşu antik dönemlere kadar inen bir kıyı yerleşim birimi olan Tirebolu üzerinedir. Tirebolu, Osmanlı idaresine girdikten sonra önemli bir kale-liman kenti haline gelmiştir. Tarihi süreç içinde nüfus ve fizikî olarak gelişme gösteren Tirebolu’da idarî, sosyal ve ekonomik alanda değişimler kaçınılmazdı… Burada birinci el arşiv kaynaklarından bu değişim süreci işlenmiştir… Bugün tarihî kimliğinden ve tarihî dokusundan çok şey kaybetmiş olan Tirebolu’nun geçmişte nasıl bir “tarih ve kültür şehri” olduğu, halkın nasıl yaşadığı bu kitapta nispeten de olsa açıklığa kavuşturulumaya çalışılmıştır. Burada yer alan yazılarla en azından buradaki tarihi teneffüs etmiş ve mekânlarında dolaşmış olacaksınız…

Tirebolu & İdari, Sosyal ve Ekonomik Tarihi Üzerine Araştırmalar PDF İndirme Alanı

Tirebolu & İdari, Sosyal ve Ekonomik Tarihi Üzerine Araştırmalar Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Tirebolu & İdari, Sosyal ve Ekonomik Tarihi Üzerine Araştırmalar Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.