Teorik Bakış 4 Aylık Toplumbilim Dergisi Sayı:11 Eylül 2018 PDF İndir

[ad_1]

Teorik Bakış 4 Aylık Toplumbilim Dergisi Sayı:11 Eylül 2018 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Teorik Bakış 4 Aylık Toplumbilim Dergisi Sayı:11 Eylül 2018 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Teorik Bakış 4 Aylık Toplumbilim Dergisi Sayı:11 Eylül 2018 PDF Kitap Bilgisi

Teorik Bakış dergisinin bu sayısı sinemaya odaklanıyor. Lakin sinemayı, çokça yapıldığı üzere içinden çıktığı “toplumun aynası” olarak kavramıyor. Sinemayı sadece toplumsal olanı yansıtan bir araç olarak düşünmek, yanılsama ve hakikat arasında bir ayrım ve hiyerarşi üzerine oturduğundan, sinemanın kendisini bir bilme biçimi olarak tanımanın önünde muazzam bir engeldir. Yerleşik, köklü ve yinelenen yapısı nedeniyle onunla baş edilmesi zordur. Öyle ki, bu sadece sosyal bilimlerin takıldığı ve tekrar takıldığı değil, film çalışmaları alanının da çoğu zaman aşamadığı bir engel olarak düşünülebilir. Belki de bu yüzden, sosyal bilimlerin epistemolojisi ve metodolojisi içindeki kimi zemin kaydıran paradigma değişimlerinin yanılsama ve hakikat arasındaki uzlaşımsal ayrım ve hiyerarşiyi sorgulayarak işe başladığını söylemek mümkündür. Bize göre, sosyal bilimlerle sinema arasındaki diyalog tam da burada başlar.
 
Umut Tümay Arslan & Özlem Güçlü

[ad_2]

Teorik Bakış 4 Aylık Toplumbilim Dergisi Sayı:11 Eylül 2018 PDF İndirme Alanı

Teorik Bakış 4 Aylık Toplumbilim Dergisi Sayı:11 Eylül 2018 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Teorik Bakış 4 Aylık Toplumbilim Dergisi Sayı:11 Eylül 2018 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.