Tanrının Öyküsü & Tanrı mı İnsanı, İnsan mı Tanrıyı Yarattı? PDF İndir

Tanrının Öyküsü & Tanrı mı İnsanı, İnsan mı Tanrıyı Yarattı? kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Tanrının Öyküsü & Tanrı mı İnsanı, İnsan mı Tanrıyı Yarattı? kitabının yayın dili orjinal dilinde basılmış olabilir. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Tanrının Öyküsü & Tanrı mı İnsanı, İnsan mı Tanrıyı Yarattı? PDF Kitap Bilgisi

Tanrı Fikri, tarih boyunca insanın peşine düştüğü en uzun süreli fikir olmuştur. Çünkü hayatı ve evreni anlama gereksinimi, insan beyninin çevremizdeki dünyayı yorumlama biçiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Zerdüştçülüğün Avesta’sı, Hinduizmin Vedalar’ı, Museviliğin Tevrat’ı, Hristiyanlığın İncil’i ve İslamın Kuran’ı… bütün kutsal kitaplar ve metinler aslında hep aynı öykünün peşine düşmüştür.

Robert Winston, BBC’de yayımlanan Tanrının Öyküsü adlı belgesel diziyi, dinleri çıkış noktaları ve temel esaslarıyla birlikte ele alarak, insanın bu Tanrı Fikri’ne nasıl ulaştığını gösteren bir kitaba dönüştürüyor. Altını çizdiği yerler kadar eleştirdiği noktaları da belirtmekten çekinmeyen Winston, kişisel deneyimlerini aktarmayı ve yüzyılımızın din algısıyla bağlantılar kurmayı da ihmal etmiyor.

“Din insan bilincinin şafağından bu yana var olmuştur, çünkü insanı insan yapan pek çok öğeyi kucaklamıştır: ayrılma ve birleşme, sevgi ve nefret, öfke ve merhamet, kesin yasalar ve yalın dindarlık, kesinlik ve belirsizlik. Hiçbir fikir bu denli uzun zaman varlığını sürdürmemiş, birbirinden tamamen farklı bu kadar çok gereksinim, istek ve duyguyu bir araya getirmemiş ve onu anlamaya yönelik bu kadar çok yol açılmasına esin kaynağı olmamıştır. “

Robert Winston

Tanrının Öyküsü & Tanrı mı İnsanı, İnsan mı Tanrıyı Yarattı? PDF İndirme Alanı

Tanrının Öyküsü & Tanrı mı İnsanı, İnsan mı Tanrıyı Yarattı? Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Tanrının Öyküsü & Tanrı mı İnsanı, İnsan mı Tanrıyı Yarattı? Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  İmam-ı Azam Ebu Hanife’nin İtikadi Görüşleri PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.