Sufilerde Bir Nefs Terbiye Yöntemi Olarak Açlık PDF İndir

Sufilerde Bir Nefs Terbiye Yöntemi Olarak Açlık kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Sufilerde Bir Nefs Terbiye Yöntemi Olarak Açlık kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Sufilerde Bir Nefs Terbiye Yöntemi Olarak Açlık PDF Kitap Bilgisi

Yemek ile dolu bir mideye hikmet yerleşmez.”
 
“Bu marifete nasıl eriştin?” diye sorulduğunda Bayezid Bistâmî “Aç bir karın ve çıplak bir beden ile” diye cevap vermiştir. Açlık, ilk dönemlerden itibaren tasavvufta marifete eriştiren bir yöntem olagelmiştir.
 
Bir tarife göre tasavvuf, nefsin tüm hazlarını terketmektir. Dünyevi olanı bırakarak İlahi olana ulaşmayı gaye edinen sufiler bu anlayış çerçevesinde “rağbet etmemek” anlamındaki zühdü hayatlarının her alanında uygulamaya çalışmış; bu açıdan zühdü; kıyafette zühd, yeme-içmede zühd, alışverişte zühd, konuşmada, bakmada, işitmede zühd, mülkiyette zühd şeklinde bir bütün olarak benimsemişlerdir.
 
Açlık da zahitliğin kurucu bir unsuru olarak ilk dönemden itibaren farklı şekillerde uygulanmıştır. Sufiler aç kalarak ahlaklanma ve ahlaklanarak da marifetullaha erişme arasında kurdukları irtibat ile açlığı, tasavvufi eğitim sürecinin merkezine yerleştirmişlerdir.

Sufilerde Bir Nefs Terbiye Yöntemi Olarak Açlık PDF İndirme Alanı

Sufilerde Bir Nefs Terbiye Yöntemi Olarak Açlık Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Sufilerde Bir Nefs Terbiye Yöntemi Olarak Açlık Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.