Sosyologca Sayı:22 Ocak 2022 PDF İndir

[ad_1]

Sosyologca Sayı:22 Ocak 2022 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Sosyologca Sayı:22 Ocak 2022 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Sosyologca Sayı:22 Ocak 2022 PDF Kitap Bilgisi

Günümüzde Batı Doğu-Batı çatışmasını aşmadan bu çatışma ve farklılığı önemsiz hale getirmeye çalışmaktadır. Bunun için dünya uygarlık mirasının yıkımı ve kimliksizleşmeyi bile savunmaktan kaçınmamaktadır. Modern toplumsal ilerleme ve tarihi değişme anlayışı ile toplum arasındaki ilişki Batı çıkarları tarafından belirlenmiştir. Bu açıklama biçimi savunulamayınca ve bariz üstünlüğü artık tartışılmaz hale geldiğinde tarihi ve toplumsal değişme anlayışı da savunulamamıştır. Gerçekte Batı dünya düzeni/çözümü ve örgütlenmesi sınırlıdır, meşruiyetini ve temsil imkânını yitirmiştir, Batı’da toplumsal değişmede öncülük ve sözcülük edecek, savunacak toplumsal bir sınıf ve toplum yoktur. Ancak Batı düzeni kendini meşrulaştırmak için mevcut düzene karşı olabilecek her türlü değişimi, temsili ve çözümü, açıklamayı daha başlangıçta mahkûm etmekte ve reddetmektedir. …Günümüzde toplumsal ve tarihi gelişme ve değişmeyi savunan en önemli güç Doğu toplumlarıdır. Mevcut görüntü ve bozulma, itiş kakış, kakafoni, sorunlar bizi yanıltmamalıdır. Umutsuzluğa, çaresizliğe kapılmamalıdır. Türkiye bu açıdan geçmiş deneyimleri ile bu konuda, toplumsal ve tarihi değişmede sözcülük edecek birikim ve güce sahiptir. Günümüz dünya ve toplum sorunlarının çözülmemesini ve mevcut düzeni savunmaktan, toplumsal değişmeden vazgeçmekten hiçbir toplumun, toplumsal kesimin çıkarı yoktur. Verili düzen elbet aşılmaya mahkûmdur. Ancak bu değişim kendiliğinden değildir. Yeni bir dünya bütün dünyanın özlemidir. Bizim beklentimiz de bu yöndedir. 
Ertan Eğribel, Yüksel Yıldırım

[ad_2]

Sosyologca Sayı:22 Ocak 2022 PDF İndirme Alanı

Sosyologca Sayı:22 Ocak 2022 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Sosyologca Sayı:22 Ocak 2022 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.