Sosyal Politika Perspektifinden Tek Ebeveynli Aileler ve Yalnız Anneler PDF İndir

Sosyal Politika Perspektifinden Tek Ebeveynli Aileler ve Yalnız Anneler kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Sosyal Politika Perspektifinden Tek Ebeveynli Aileler ve Yalnız Anneler kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Sosyal Politika Perspektifinden Tek Ebeveynli Aileler ve Yalnız Anneler PDF Kitap Bilgisi

Hepimize ailenin toplumun temeli olduğu öğretildi ama bugün sorulması gereken soru şu: Hangi aile?

Bu soruyu cevaplamak eskisi kadar kolay değil çünkü aile kurumu, tahminlerin ötesinde bir hızla dönüşüyor. Bugün yalnızca Avrupa’da on dokuz farklı aile tipi bulunduğundan bahsediliyor. Güney Amerika’da devlet ne kadar teşvik etmeye çalışırsa çalışsın insanlar evlenmiyor. Afrika’da ise AIDS, göçler, savaşlar ve yoksulluk nedeniyle aile kurmak da var olan aileyi bir arada tutmak da imkansız hale geliyor. En geleneksel toplumlarda bile çekirdek aile yapısı sarsılırken, özellikle yoksul çocuklar için anne ve babanın bir arada bulunduğu ailede büyümek bir ayrıcalığa dönüşüyor.

Ailenin dönüşüm sürecinde en çok, kadının aile sorumluluğunu üstlendiği yalnız anneli ailelerin sayısı artıyor. Bu kitap da farklı toplumlarda farklı gerekçelerle de olsa en hızlı şekilde yaygınlaşan bu aile modeline odaklanıyor. Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşayan yalnız annelere yönelik bir araştırmanın da yer aldığı kitap, kadının aile sorumluluğu üstlenmesinin sonuçlarını sosyal politika ve sosyal hizmet perspektifleriyle inceleyerek yasal düzenlemelerin ve devlet müdahalelerinin yeterliliğini tartışmaya açıyor.

Sosyal Politika Perspektifinden Tek Ebeveynli Aileler ve Yalnız Anneler PDF İndirme Alanı

Sosyal Politika Perspektifinden Tek Ebeveynli Aileler ve Yalnız Anneler Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Sosyal Politika Perspektifinden Tek Ebeveynli Aileler ve Yalnız Anneler Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.