Sosyal Kelam Açısından Yoksul Mahallelerdeki Kadınlarda Dini Düşünce Ve Bu Düşüncenin Sosyal Yaşama Yansımaları (Diyarbakır Örneği) PDF İndir

Sosyal Kelam Açısından Yoksul Mahallelerdeki Kadınlarda Dini Düşünce Ve Bu Düşüncenin Sosyal Yaşama Yansımaları (Diyarbakır Örneği) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Sosyal Kelam Açısından Yoksul Mahallelerdeki Kadınlarda Dini Düşünce Ve Bu Düşüncenin Sosyal Yaşama Yansımaları (Diyarbakır Örneği) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Sosyal Kelam Açısından Yoksul Mahallelerdeki Kadınlarda Dini Düşünce Ve Bu Düşüncenin Sosyal Yaşama Yansımaları (Diyarbakır Örneği) PDF Kitap Bilgisi

Bu kitabın, yerel olmakla birlikte barındırdığı konular aynı zamanda Kelâm disiplini açısından en tartışmalı konuları içermektedir. Diyarbakır’daki yoksul mahalleleri ve bu mahallelerde yaşayan kadınlar, bu anlamda iyi bir örneklik teşkil etmekte, aynı zamanda yerelden evrensele doğru bir anlama çabasını beraberinde getirmektedir. İki mağdur kesim olan Yoksul ve Kadın konuları ile bunu yaşama yansıma biçimi ve meşrulaştırıcı bir unsur olarak dinin nasıl kullanıldığı ve hatta nasıl araçsallaştırıldığı Sosyal Kelâm disiplini yaklaşımıyla bunun nasıl anlaşılabileceği çalışmanın ana başlıklarını oluşturmaktadır.

Böylesi çok yönlü bir sosyal alanın çalışılabilmesi ancak İnterdisipliner bir çalışmayla mümkündür. Bu düşünceden hareketle belki de Kelâm disiplini açısından yeni sayılabilecek bir yöntemin takibi zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Giriş bölümünde bunun nedenlerine dair bazı açıklamalardan da görülebileceği üzere tezin oluşumunda önemli oranda Feminist Antropoloji, Sosyoloji ve Etnografya gibi temel sosyal disiplinlere oldukça yer verilmiştir. Konunun doğası bunlar dikkate alınmaksızın anlaşılmasını imkansızlaştırmaktadır. Bir Sosyal Kelâm denemesi içinde gerçekleştirilen bu çalışma eksiklikleri ile birlikte Kelâm disiplininin toplumsal yansıması açısından oldukça önemli ve anlamlı olduğu kanaatindeyim.
 

Sosyal Kelam Açısından Yoksul Mahallelerdeki Kadınlarda Dini Düşünce Ve Bu Düşüncenin Sosyal Yaşama Yansımaları (Diyarbakır Örneği) PDF İndirme Alanı

Sosyal Kelam Açısından Yoksul Mahallelerdeki Kadınlarda Dini Düşünce Ve Bu Düşüncenin Sosyal Yaşama Yansımaları (Diyarbakır Örneği) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Sosyal Kelam Açısından Yoksul Mahallelerdeki Kadınlarda Dini Düşünce Ve Bu Düşüncenin Sosyal Yaşama Yansımaları (Diyarbakır Örneği) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.